Finał Neymar Jr’s Five Warszawa 2018 – Ghetto Gospel Katowice do Brazylii, Łukasz Rytelewski z Olsztyna do Monachium

Fot. Dorota Szulc

W sobotę (9 czerwca) w Warszawie odbył się ogólnopolski finał Neymar Jr’s Five. Zmierzyło się w nim 30 najlepszych drużyn z Polski, wyłonionych podczas trasy eliminacyjnej, która od początku maja odwiedziła 12 miast m.in. Olsztyn. Na boiskach parku Agrykola rządziła barwna piłka, a równych sobie nie miało GHETTO GOSPEL. Zespół z Katowic pokonał w pojedynku na szczycie STOWARZYSZENIE LOKALNE.

Katowiczanie reprezentować będą nasz kraj w międzynarodowym finale turnieju w Brazylii. Zmierzą się z mistrzami z 61 państw. Najlepsza drużyna świata zostanie wyłoniona 21 lipca i rozegra mecz z Neymarem Jr. i jego ekipą. W parku Agrykola od rana meldowały się drużyny, które uzyskały awans kolejno w: Bielsku-Białej, Katowicach, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Lublinie, Warszawie i Łodzi. W biurze zarejestrowało się 182 zawodników, 30 ekipom rozlosowano miejsca w grupach i wszyscy byli gotowi do gry. Do finału 3. edycji Neymar Jr’s Five zakwalifikowały się zarówno silne zespoły grające na co dzień w ligach okręgowych, na halowych parkietach, jak i amatorskie składy przyjaciół z osiedlowych boisk.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem wręczono nagrodę specjalną najbardziej utalentowanmu 16-latkowi. Łukasz Rytelewski z Olsztyna zaistniał w oczach specjalistów i to on pojedzie na Allianz Junior Football Camp, odbywający się w ośrodkach treningowych Bayernu Monachium.

- Trenuję od dziesięciu lat, mam nadzieję, że nie skończę mojej przygody w Olsztynie, tylko będę mógł grać gdzieś dalej. Najbardziej cieszę się z tego, że dzięki nagrodzie będę mógł odbyć treningi z najlepszymi na świecie szkoleniowcami – z radością mówi Łukasz.

Nietypowy format rozgrywek i złota zasada „tracisz bramkę, tracisz zawodnika” determinują barwną grę pełną finezyjnych akcji, szybkich podań i pięknych bramek. Zebrana na trybunach publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Część kibiców przebyła długą drogę za swoimi drużynami, inni swoich ulubieńców wybierali na miejscu. Poważniej zrobiło się, kiedy turniej wszedł w fazę pucharową, a zawodnicy poczuli, że zwycięstwo jest w ich zasięgu.

- Miałem okazję oglądać mundial w Brazylii na żywo w 2014, trzy lata później wróciłem tam z Kapelą Weselną na finał Neymar Jr’s Five i powiem szczerze, że emocje i atmosfera w Praia Grande przebiły dla mnie Mistrzostwa Świata. Niesamowita sprawa móc stanąć w biało-czerwonych barwach naprzeciw innym reprezentacjom i poczuć się jak prawdziwy piłkarz, taki przez duże P – mówi Łukasz Stupka, zawodnik zwycięzców 2. edycji Neymar Jr’s Five w Polsce, na co dzień skaut Wisły Kraków.

Tego dnia faworytami byli zwycięzcy poprzednich edycji turnieju: UKS BRÓDNO z Warszawy i KAPELA WESELNA z Krakowa. Marsz po obronę tytułu tych drugich zakończyła poznańska ekipa LEWO PRAWO w 1/8 finału. Weselnicy stracili bramkę w ostatniej sekundzie meczu po niefartownym rykoszecie. UKS BRÓDNO zrobiło o dwa kroki więcej. W półfinale pokonało ich STOWARZYSZENIE LOKALNE ze Szczecina, rewanżując się tym samym za zeszły rok, kiedy to w tym samym pojedynku górą byli Warszawiacy. Złoty gol padł podczas dryblerskiego pojedynku 1 na 1, rozstrzygającego remisowe spotkania.

- Trik z zejściem zawodnika po straconej bramce jest genialny. Ta formuła wymusza granie na 110% albo dajesz z siebie wszystko przez cały czas, albo odpuścisz na sekundę i przegrywasz. Szkoda, że reprezentacja Adama Nawałki przed meczem z Chile nie zobaczyła z jakim zaangażowaniem grają chłopaki na tym turnieju – tak format rozgrywek ocenia dziennikarz sportowy, Michał Pol.

STOWARZYSZENIE LOKALNE zmierzyło się w wielkim finale z czarnym koniem zawodów, ekipą GHETTO GOSPEL z Katowic. W tym starciu nie można było popełnić błędu. Mecz był bardzo wyrównany, ataki wyprowadzane były naprzemiennie, ale nikt nie potrafił zadać decydującego ciosu. Zmęczeni gracze wytrzymali pełne 10 minut i o zdobyciu tytułu mistrzowskiego zadecydował pojedynek 1 vs 1. Napastnik z Katowic minął w nim przeciwnika złapanego na wykroku, strzelił bramkę i otworzył swojej drużynie furtkę do wielkiej piłkarskiej przygody. GHETTO GOSPEL będzie reprezentowało Polskę podczas światowych finałów Neymar Jr’s Five! Rozgrywki w Brazylii odbędą się 21 lipca.

- To cud. Jeszcze wczoraj nasz udział stał pod znakiem zapytania. Zrobiliśmy wszystko, żeby tu przyjechać i postawialiśmy na swoim. Lecimy do Brazylii – wydusił z siebie gracz GHETTO GOSPEL po odebraniu mistrzowskiego trofeum.

Fot. Dorota Szulc

ZASADY:

5vs5 ZAWODNIKÓW: 7 zawodników z rezerwowymi,wiek: 16 – 25 lat (2 zawodników może być 25+)

MECZ TRWA 10 MINUT rozstrzygnięcie = wyeliminowanie wszystkich przeciwników, remis - dogrywka 1vs1

UTRATA GOLA = STRATA ZAWODNIKA

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn