Strefy Kibica powstają jak grzyby po deszczu – W Olsztynie dopingować będziemy w Amfiteatrze

Fot. rosja2018.net

Podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Olsztynie funkcjonować będzie Strefa Kibica! Zostanie zlokalizowana w Amfiteatrze im. Czesława Niemena, w sercu Starego Miasta. Powstanie dzięki staraniom i współdziałaniu kilku podmiotów: Urzędu Miasta w Olsztynie i Miejskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Grupy JD Kulej.

Strefa Kibica będzie funkcjonować podczas meczów reprezentacji Polski i obejmie następujące spotkania: Polska – Senegal (19 czerwca, godz. 17:00), Polska – Kolumbia (24 czerwca, godz. 20:00) oraz Polska – Japonia (28 czerwca, godz. 16:00).

OSiR zaangażował się w to przedsięwzięcie od strony technicznej: wystąpił o licencję z TVP na zorganizowanie Niekomercyjnego Pokazu Publicznego, zajmie się doprowadzeniem sygnału telewizyjnego i przygotuje odpowiedni sprzęt. Ostatecznie kibice obejrzą mecze Biało-czerwonych na nowoczesnym i dużym telebimie o łącznej powierzchni 15 metrów kwadratowych (wymiary: 5 x 3 m).

W olsztyńskiej Strefie Kibica polskich piłkarzy będzie mogło dopingować maksymalnie 1000 osób, wejściówki będą bezpłatne, ich dystrybucja będzie się odbywać przed każdym meczem. W strefie będzie obowiązywał zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu.

Iława

Strefa Kibica w Iławie umiejscowiona będzie w namiocie lodowiska, tuż przy stadionie i basenie. Jej otwarcie połączone oczywiście będzie z meczem rozpoczynającym światowy czempionat (14 czerwca). Spotkania będzie można oglądać na wielkim telebimie.

W strefie Kibica obowiązywać będzie kilka zasad oraz ograniczeń.

1. Strefa przyjmie maksymalnie do 500 osób

2. Zakaz wnoszenia własnych napojów alkoholowych oraz artykułów pirotechnicznych

3. Ochrona będzie przeprowadzała kontrolę osób wchodzących

4. W środku znajdować się będzie strefa gastronomiczna

5. Wstęp jest bezpłatny

6. Nie można dokonywać rezerwacji

Strefa Kibica otwarta będzie od 14 czerwca do 28 czerwca 2018 r. i transmitowane będą wszystkie mecze Mistrzostw Świata. W przypadku sporej frekwencji podczas tego okresu oraz awansu reprezentacji Polski do kolejnej fazy rozgrywek zostanie podjęta decyzja o ewentualnym przedłużeniu Strefy Kibica.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn