W Gimnazjadzie i Licealiadzie górą Olsztyn – zespoły: Gimnazjum 12 i I LO ograły konkurentów

Fot. ilustracja

12 czerwca w Ostródzie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej W-M SZS w Piłce Nożnej Chłopców rocznik 2002-2004. (Gimnazjada) Wystartowało sześć zespołów, najpierw w grupach, potem rywalizowano w półfinałach i o miejsca. Wygrali faworyci – Gimnzajum 12 Olsztyn. W rozegranej w Giżycku tydzień później Licealiadzie najlepsi okazali się uczniowie I LO Olsztyn, bo strzelili dwie bramki więcej od II LO.

Gimnazjada

Wyniki

Grupa I

GM 2 Lidzbark Warmiński – SP 1 Iława 2:0

ZSS Ełk – GM 2 Lidzbark Warmiński 5:0

ZSS Ełk – SP 1 Iława 2:1

Tabela

1. Zespół Szkół Sportowych Ełk 6 pkt 7:1

2. GM 2 Lidzbark Warmiński 3 pkt 2:5

3. SP 1 Iława 0 pkt 1:4

Grupa II

SP 4 Ostróda – GM 12 Olsztyn 1:4

GM 2 Szczytno – GM 12 Olsztyn 0:3

SP 4 Ostróda – SP 2 Szczytno 6:1

Tabela

1. GM 12 Olsztyn 6 pkt 7:1

2. SP 4 Ostróda 3 pkt 7:5

3. GM 2 Szczytno 0 pkt 1:9

Półfinały

ZSS Ełk - SP 4 Ostróda 4:4 k.2:3

GM 12 Olsztyn - GM 2 Lidzbark Warmiński 1:0

o V miejsce

SP 1 Iława - GM 2 Szczytno 2:0

o III miejsce

ZSS Ełk - GM 2 Lidzbark 3:0

o I miejsce

GM 12 Olsztyn - SP 4 Ostróda 3:1

Kolejność

1 Gimnazjum 12 Olsztyn

2 SP 4 Ostróda

3 ZSS Ełk

4 Gimnazjum 2 Lidzbark

5 SP 1 Iława

6 Gimnazjum 2 Szczytno

Skład Gimnazjum 12 Olsztyn: Rafał Olszewski, Radosław Krzewski, Brajan Straus, Jakub Chojnowski, Grzegorz Zdrada, Kacper Żarejko, Krystian Staniak, Jakub Misiorski, Maciej Jarguz, Jacek Wojciechowski, Hubert Obuchowicz, Jakub Górniak, Adam Pawłowski. Opiekun Janusz Czerniewicz.

Licealiada

Wyniki

I LO Ełk - II LO Olsztyn 1:2

I LO Olsztyn - ZS nr 1 Szczytno 2:1

I LO Giżycko - I LO Ełk 0:1

II LO Olsztyn - ZS nr 1 Szczytno 0:2

I LO Olsztyn - I LO Giżycko 2:3

I LO Ełk - ZS nr 1 Szczytno 2:0

II LO Olsztyn - I LO Olsztyn 1:1

I LO Giżycko - ZS nr 1 Szczytno 1:2

I LO Ełk - I LO Olsztyn 1:3

II LO Olsztyn - I LO Giżycko 3:2

Klasyfikacja końcowa:

1 I LO Olsztyn 7 8:6

2 II LO Olsztyn 7 6:6

3 I LO Ełk 6 5:5

4 ZS nr 1 Szczytno 6 5:5

5 I LO Giżycko 3 6:8

Składy medalistów

I LO Olsztyn: Dominik Bogdański, Hubert Ładoga, Jakub Przespolewski, Krzysztof Sobka,

Tomasz Staniszewski, Aleksander Szczerbuk, opiekun zespołu – Radosław Wenta.

II LO Olsztyn: Maksymilian Bladosz, Marcin Chyl, Konrad Dawidczyk, Piotr Grabowski, Grzegorz Grudzień Alan Janukiewicz, Cezary Januszkiewicz, Bartosz Juśkiewicz, Julian Knaf, Bartłomiej Kordalski, opiekun zespołu – Piotr Juurecki.

I LO Ełk: Konrad Bazydło, Adam Cimochowski, Adam Dobkowski, Bartosz Iwanski, Kacper Koniecko, Paweł Murawski, Sławomir Nowik, Paweł Pachucki, Jakub Sekuła, Jakub Sparzak, opiekun zespołu –

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn