Przydała się duża zaliczka – Mimo porażki w Łodzi AP Ostróda zagra w CL U15

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Ostróda zagrają w najbliższym sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Trampkarzy (U15). W rozegranym w środę (27 czerwca) rewanżowym meczu barażowym ulegli na wyjeździe Łódzkiemu Klubowi Sportowemu aż 1:4 (1:1). Na szczęście kilka dni temu w Ostródzie Akademia wygrała 6:1 i w bilansie dwóch spotkań okazała się lepsza (7:5).

ŁKS Lódź – AP Ostróda 4:1 (1:1) pierwszy mecz 6:1 dla AP Ostróda

Bramka: Kacper Sezonienko

AP Ostróda: Sikorski Dawid, Laskowski Marcin, Błaut Mateusz, Kisiel Kuba, Groszkowski Szymon, Zdunek Marcin, Okoniewski Kacper , Piekut Kacper, Sezonienko Kacper, Rybicki Marcel, Bieniasz Patryk oraz Szafranowicz Kacper, Piłat Kacper, Laskowski Marcin, Wiśniewski Olaf, Kordek Wiktor, Liberacki Adrian

Wydawało się, że rewanż będzie formalnością nawet mimo braku w składzie kilku podstawowych zawodników. Do przerwy nie było tak źle. Wprawdzie gospodarze objęli prowadzenie (32 min), ale w 34 min wyrównał z karnego Kacper Sezonienko. Po przerwie ostródzianie ugięli się pod naporem łodzian i stracili aż trzy bramki. W sumie jednak udało się zapobiec utracie następnych i rezultat 1:4, choć niekorzystny, okazał się w całym bilansie zwycięski. AP Ostróda będzie naszym jedynym reprezentantem w Centralnej Lidze U 15. W minionym sezonie z ligi spadły Olimpia Elbląg i Rona Ełk.