Ostre strzelanie Stomilanek 8:0 z Raszynem – Snajperki w roli głównej

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej rozgrywek I ligi kobiet zespół KKP Stomilanki pokonał w sobotę (3 listopada) w Olsztynie KS Raszyn aż 8:0 (3:0). Niewiele brakowało by mecz zakończył się dwucyfrowym wynikiem. Stomilanki całkowicie panowały nad sytuacją, grały z dużą swobodą jak na liderki przystało. Czy zostaną mistrzyniami jesieni? O tym zadecyduje ostatnia wyjazdowa potyczka wyjazdowa z Medykiem II Konin.

KKP Stomilanki Olsztyn – KS Raszyn 8:0 (3:0)

1:0 – Valentina Tarakanova (23), 2:0 – Sandra Bukowska (26), 3:0 – Klaudia Kamińska (35), 4:0 – Valentina Tarakanova (46), 5:0 – Valentina Tarakanova (51), 6:0 – Anna Siwicka (57), 7:0 – Sandra Bukowska (71), 8:0 – Sandra Bukowska (80)

KKP Stomilanki Olsztyn: Marta Kaźmierczak (86 Weronika Gruba), Paula Krech, Klaudia Kamińska Paulina Mazurkiewicz, Eliza Ostrowska (78 Paulina Wasiluk) Sandra Bukowska, Anna Siwicka(86 Katarzyna Senkbeil) Ada Rosiak, Marta Smolińska, Paula Zawistowska (46 Katarzyna Grzesik) Valentina Tarakanova (78 Aleksandra Pęk)

Olsztynianki urządziły sobie ostre strzelanie. Od początku uzyskały zdecydowana przewagę, ale pierwsza bramka padła dopiero w 23 minucie. Desperacko broniące się rywalki z coraz większym trudem opierały się naporowi i Stomilanki co chwilę dochodziły do sytuacji strzeleckich. Bramkarka gości w krótkich odstepach czasy wyjmowała piłkę z siatki. Dorobek strzelecki szczególnie poprawiły sobie najskuteczniejsza zawodniczki drużyny olsztyńskiej: Valentina Tarakanova i Sandra Bukowska, które zdobyły po trzy bramki. W ostatnich minutach piłkarki z Raszyna zaatakowały odważniej, ale nie zdołały pokonać bramkarki Stomilu.