OLFA I LIGA 2018/19 – Falco odzyskało moc

Fot. OSiR Olsztyn

W I lidze OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie sytuacja w tabeli zmienia się niczym w kalejdoskopie. 3 grudnia pierwszoligowcy wybiegli na parkiet Uranii, aby rozegrać szóstą kolejkę spotkań, po zakończeniu której na tron powróciła drużyna Falco. Drugie z rzędu zwycięstwo odniósł LUK-CAR i po nienajlepszym początku sezonu powoli zaczyna gonić czołówkę.

W pierwszym meczu poniedziałkowego wieczoru doszło do wyczekiwanego starcia zespołów walczących w tegorocznych rozgrywkach o najwyższe laury. Milwaukee Team i Fortuna, czyli ligowi mocarze w bieżącym sezonie przyzwyczaili swoich kibiców do zwycięstw, toteż starcie powyższych ekip zapowiadało się nad wyraz ekscytująco. Po pierwszych piętnastu minutach sprawa końcowego rozstrzygnięcia pozostawała otwarta. Wprawdzie 2:1 prowadziła Fortuna, której konto bramkowe dwukrotnie zasilił Dominik Borzewski, ale Milwaukee cały czas naciskało. I tylko znakomita postawa miedzy słupkami Grzegorza Pawłyszyna sprawiła, że zawodnicy znad jeziora Michigan tylko raz po uderzeniu Mateusza Różowicza unieśli triumfalnie ręce do góry. Co się odwlecze to nie uciecze. Druga połowa to już niepodważalna dominacją piłkarzy Milwaukee, którzy strzelili trzy gole (Mateusz Różowicz, Paweł Ratuszny, Kamil Kępka) i pokonali dotychczasowego lidera 4:2.

z44874019

Podrażnione Falco, które tydzień temu sensacyjnie uległo Straży Pożarnej stanęło naprzeciwko Alcar Renault. Od pierwszego gwizdka sędziego gołym okiem widać było, że obrońcom tytułu mistrzowskiego niesłychanie zależy na zmazaniu swoistej „plamy” sprzed siedmiu dniu. Zdeterminowane Falco urządziło sobie ostre strzelanie, co przyprawiło o prawdziwy ból głowy golkipera Alcar, który aż siedmiokrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki (bramki: Mariusz Kaczmarczyk, Arkadiusz Mazurkiewicz – 2, Sylwester Pechta, Konrad Kiersten, Bogdan Ślimak – 1). Reprezentanci francuskiego potentata motoryzacyjnego nie pozostawali dłużni, ale dwa trafienia Damiana Rogalskiego i jedno Krzysztofa Ruteckiego to było zdecydowanie za mało na rozpędzone Falco, które ostatecznie wygrało 7:3.

z44874020

Grający ładną dla oka piłkę MPEC przetestował rewelację początku sezonu, tj. Miazgę Gutkowo. Strzeleckie żniwo w 7. minucie spotkania rozpoczął najskuteczniejszy zawodnik OLFA Kacper Golks. Do przerwy futbolówka jeszcze trzykrotnie znalazła drogę do bramki. Pomogli jej w tym Rafał Stanisławski i Sebastian Świder z MPEC-u oraz Michał Rytelewski występujący w zespole Miazgi. Gdy w 22. minucie Kacper Golks podwyższył na 4:1 wydawało się, że emocje są już za nami. Nic bardziej mylnego! Gutkowo włączyło „drugi bieg” i w ostatnich pięciu minutach strzeliło trzy gole doprowadzając do remisu 4:4 (Michał Rytelewski – 2, Mateusz Stępień – 1). Niefrasobliwość MPEC-u została ukarana i przecierającym oczy ze zdumienia piłkarzom pozostało jedynie „cieszyć” się z wywalczenia punktu…

z44874022

LUK-CAR „zadyszkę” zdaje się mieć już za sobą. Spotkanie wicemistrzów sprzed roku ze Strażą Pożarną dobitnie pokazało, że drużyna Łukasza Marciniaka będzie groźna praktycznie dla każdego i jeszcze nie raz nas zaskoczy. LUK-CAR prawdopodobnie zagrał najlepszy mecz w sezonie, co zaowocowało pokonaniem zawsze niewygodnych „przeciwpożarowców”. Finalny wynik spotkania, czyli 6:1 dla LUK-CAR mówi sam za siebie (LUK-CAR: Paweł Rudziński – 2, Łukasz Bartycha, Krzysztof Iwański, Łukasz Marciniak, Andrzej Furgała – 1; Straż Pożarna: Kamil Kulas).

z44874021

Wyniki wszystkich spotkań:

Milwaukee Team – Fortuna 4:2

Falco – Alcar Renault 7:3

MPEC – Miazga Gutkowo 4:4

LUK-CAR – Straż Pożarna 6:1

OLFA I LIGA – 4.12.2018 r.

1. Falco 6 12 27:19

2. Milwaukee Team 6 12 22:17

3. Fortuna 6 10 21:20

4. Miazga Gutkowo 6 10 19:21

5. MPEC 6 9 20:19

6. LUK-CAR 6 7 23:20

7. Alcar Renault 6 6 21:21

8. Straż Pożarna 6 3 13:29

z44874018

STRZELCY – OLFA I LIGA

10 – Kacper Golks (MPEC)

7 – Damian Rogalski (Alcar Renault)

6 – Kamil Kępka (Milwaukee Team), Andrzej Furgała (LUK-CAR)

Najbliższe mecze:

OLFA I LIGA

Poniedziałek, 17.12.2018 r.

19:20 Milwaukee Team – MPEC

20:00 Fortuna – Straż Pożarna

20:40 Falco – Miazga Gutkowo

21:20 LUK-CAR – Alcar Renault

Komunikaty i zdjęcia po każdej kolejce są umieszczane na stronach:

www.osir.olsztyn.pl

www.wama-sport.pl

www.sport.wm.pl

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn