OLFA I LIGA – Wieczór pełen wrażeń, wszystko jest jeszcze możliwe!

Fot. OSiR Olsztyn

W poniedziałek (11 lutego) w HWS Urania odbyła się przedostatnia kolejka rundy zasadniczej OLFA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W spotkaniu na szczycie Milwaukee Team pokonało Fortunę 5:2 i zajęło zaszczytne miejsce lidera tabeli. Przed ostatnią serią spotkań aż sześć drużyn ma szansę awansować do czołowej czwórki, która powalczy miedzy sobą o medale.

Piłkarski wieczór rozpoczęliśmy od prawdziwego hitu. Otóż w premierowym spotkaniu zmierzyły się drużyny, które w dotychczasowych meczach zgromadziły najwięcej punktów. Fortuna i Milwaukee Team „biją się” o tytuł, toteż mogliśmy liczyć na sporą dawkę sportowych emocji. Pierwsza połowa bezsprzecznie należała do ekipy Jakuba Zimowskiego, która po trafieniach Adama Ślimaka i Łukasza Gorgola prowadziła 2:0. W decydującym kwadransie Fortuna starała się podjąć rękawicę i po bramce Grzegorza Pawłyszyna z rzutu karnego w 24. minucie była o krok od wywalczenia jakże cennego remisu. Decydujące pięć minut należało jednak do Milwaukee. Dwa gole Mateusza Różowicza i ponowne trafienie Łukasza Gorgola pozbawiło złudzeń przedmeczowego lidera. Fortuna odpowiedziała jedynie bramką Pawła Oleśkiewicza i ostatecznie przegrała 2:5.

z44948021

Po ostatnich porażkach MPEC, aby móc myśleć o zakwalifikowaniu się do najlepszej czwórki, w żadnych wypadku nie mógł pozwolić sobie na stratę punktów. Piłkarze z Gutkowa nie zamierzali jednak ułatwiać zadania swoim rywalom i już w 3. minucie spotkania objęli prowadzeni 1:0 (Michał Ulaszewski). Podrażniona drużyna MPEC-u w błyskawicznym tempie odpowiedziała Miazdze i po dwóch bramkach Kacpra Golks było 2:1 dla ekipy Cezarego Serafina. W ostatnich sekundach pierwszej połowy do wyrównania doprowadził as atutowy Miazgi, czyli Michał Rytelewski. Przed finałowym kwadransem wszystko więc było możliwe. Miazga poszła jednak za ciosem. W 21. minucie Michał Rytelewski ponownie znalazł drogę do bramki, a trzy minuty później za sprawą Krzysztofa Babieja było już 4:2 dla piłkarzy z Gutkowa. Nadzieję MPEC-u na wywalczenie chociażby punktu podtrzymał niezawodny Kacper Golks. Walka trwała praktycznie do ostatniej sekundy, ale wynik na tablicy świetlnej nie uległ już zmianie. Miazga Gutkowo wygrała 4:3 i znacznie ograniczyła szanse MPEC-u na znalezienie się w pierwszej czwórce sezonu zasadniczego.

z44948019

Następnie do gry wkroczył Falco -obrońca tytułu, który skrzyżował rękawice z Alcarem Renault. Falco rozpoczęło z wysokiego C i dzięki bramkom Kamila Dekerta i Tomasza Jagielskiego pewnie zmierzało po komplet punktów. Chwilę przed syreną oznaczającą koniec pierwszej połowy Krzysztof Ciarkowski huknął spoza połowy i było już tylko 2:1 dla Falco. W drugiej połowie nie było „miękkiej gry”. Piłkarze walczyli jak lwy, a wynik meczu zmieniał się niemalże co kilkadziesiąt sekund. Na trzy minuty przed końcem było 5:3 dla drużyny Adama Woźniaka (bramki dla Falco: Konrad Kierstan – 2, Kamil Dekert; bramki dla Alcaru: Damian Rogalski i Wojciech Ratyński). Alcar to jednak wyjątkowo ambitna drużyna, która nie zwykła odpuszczać. Po strzałach Damiana Rogalskiego i Cezarego Adamowicza (na dwadzieścia sekund przed końcem meczu!) Alcar rzutem na taśmę doprowadził do wyrównania. Wynik 5:5 sprawił, że ostatnia kolejka rozstrzygnie, która z w/w ekip będzie grała o najwyższe cele.

z44948001

Pełen emocji wieczór zakończyło starcie LUK-CAR ze Strażą Pożarną. Ubiegłoroczny wicelider w tym sezonie nie może odnaleźć właściwego rytmu i niebezpiecznie balansuje nad przepaścią. Kolejna strata punktów może bowiem oznaczać dla drużyny Łukasza Marciniaka pożegnanie się z pierwszoligowymi parkietami. Gdy zatem po pierwszych piętnastu minutach Strażacy po bramce Michała Pilipienko prowadzili 1:0, faworyzowani gracze LUK-CAR mieli nietęgie miny. Sygnał do ataku dał Bartosz Sacharczuk, po strzale którego w 18. minucie meczu było 1:1. W końcówce „obudził” się najlepszy strzelec LUK-CAR, tj. Andrzej Fugrała. Cztery bramki tegoż gracza (w tym trzy w ostatniej minucie!) zapewniły jego teamowi trzy ważne punkty.

z44948018

Wyniki wszystkich spotkań:

Fortuna – Milwaukee Team 2:5

MPEC – Miazga Gutkowo 3:4

Falco – Alcar Reanault 5:5

LUK-CAR – Straż Pożarna 5:1

OLFA I LIGA – 12.2.2019 r.

1. Milwaukee Team 12 24 44:31

2. Fortuna 13 23 40:34

3. Miazga Gutkowo 13 22 41:42

4. Falco 12 20 51:44

5. Alcar Renault 13 19 51:43

6. MPEC 13 18 49:43

7. LUK-CAR 13 14 34:33

8. Straż Pożarna 13 7 29:69

z44948022

STRZELCY – OLFA I LIGA

24 – Kacper Golks (MPEC)

13 – Dominik Borzewski (Fortuna)

12 – Kamil Kulas (Straż Pożarna), Andrzej Furgała (LUK-CAR)

11 – Damian Rogalski (Alcar Renault), Michał Rytelewski (Miazga Gutkowo)

9 – Kamil Kępka, Łukasz Gorgol (Milwaukee Team), Konrad Kierstan (Falco), Kamil Koziorowski (Alcar)

z44948017

Najbliższe mecze:

OLFA I LIGA

18.02.2019 r.

18.40 Straż Pożarna – Fortuna

19.20 Miazga Gutkowo – Falco

20.00 Milwaukee Team – MPEC

20.40 Alcar Renault – LUK-CAR

21.20 Milwaukee Team – Falco

Komunikaty i zdjęcia po każdej kolejce umieszczane są na stronach:

www.osir.olsztyn.pl

www.wama-sport.pl;

www.sport.wm.pl

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn