„Football Festival” (rocznik 2009) Olecko 2019 – Dzielna postawa Vęgorii i LUKS Wydminy

Fot. Marek Ostrowski

W hali Lega w Olecku 12 zespołów z Polski, Litwy i Rosji rocznika 2009 rywalizowała w miniony weekend (9/10 marca) w turnieju z cyklu „Football Festival”. Uczestników podzielono najpierw na dwie grupy (system każdy z każdym), po czy najlepsi zagrali w grupie mistrzowskiej (1/6), pozostali grali o miejsca 7/12.. Bardzo dobrze wypadli piłkarze Warmii i Mazur. Vęgoria Węgorzewo zajęła drugie, a LUKS Wydminy piąte miejsce.

Zwyciężyli futolisci Baltiki Kaliningrad przed wspomnianą Vęgorią, Wugrami Suwałki, MŁKS Łomża i LUKS Sport z Kulturą Wydminy. MVP turnieju został Bartosz Bondziul z Vęgorii.

O występach swoich chłopców napisał do nas trener zespołu z Wydmin Marek Ostrowski

Pierwszego dnia turnieju rywalizacja przebiegała w dwóch sześcioosobowych grupach. Pierwszy mecz to bardzo dobry występ i wygrana 4:0 z Jagiellonią Białystok. Następnie udało się nam wysoko (11:0) pokonać   Utenis z Litwy. Kolejny mecz też z zespołem z Litwy – Klaipeda KFA zakończył się remisem 2:2 po stracie bramki w ostatnich sekundach. Dobrą passę podtrzymaliśmy w potyczce z AMP Białystok, który wygraliśmy 5:3. Rywalizację o pierwsze miejsce w naszej grupie, kończył mecz z bardzo mocną drużyną Baltika Kaliningrad. Mimo zaciętej walki do ostatniego gwizdka, musieliśmy pogodzić się z porażką (4:5) Rosjanie po wygraniu rywalizacji w naszej grupie okazali się również bezkonkurencyjni w całym turnieju.

z44995006

Po zmaganiach eliminacyjnych do fazy mistrzowskiej z drugiej grupy awansowały zespoły: Wigier Suwałki, Vęgorii Węgorzewo i ŁKS Łomża, które w kolejnych zmaganiach zmierzyły się z ekipą LUKS ZSO Wydminy. Niedzielna rywalizacja, rozpoczęła się dla naszego zespołu po sporej dawce odpoczynku i regeneracji w kompleksie Lega. Niestety, nie pomogło to w dobrych występach. Mimo wielu akcji i okresu przewagi, musieliśmy pogodzić się z przegraną z suwalskimi Wigrami. Na domiar złego, nie podjęliśmy praktycznie żadnej, sensownej walki w meczu z zespołem z Węgorzewa czego konsekwencją było „wypadnięcie” poza podium turnieju. Wówczas zeszła presja i. zespół rozegrał jeden z najlepszych meczów w turnieju, pewnie pokonując ŁKS Łomża. Dla nas to ogromna satysfakcja odbudowania drużyny i lepszego zrozumienia gry, dla łomżan oznaczało to spadek z drugiego na czwarte miejsce.

Zakończyliśmy zmagania na piątej pozycji, co w stawce zespołów, z którymi przyszło nam się zmierzyć jest wynikiem bardzo dobrym. Otrzymaliśmy wiele słów wsparcia i aprobaty. Wiele przyjemnych gestów, popłynęło od zespołu z Kaliningradu, który mimo sporej przewagi zauważył potencjał gry ekipy z Wydmin.

Dofinansowanie udziału młodych sportowców we współzawodnictwie sportowym, odbyło się ze środków przeznaczonych m.in. przez Gminę Wydminy.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn