Remis Constractu w Rudzie Śląskiej – Obiecująco, ale szanse nadal równe

W pierwszym meczu barażowym o awans do ekstraklasy futsalu Constract Lubawa zremisował w Rudzie Śląskiej z Gwiazdą 2:2 (1:0). Początek rywalizacji o przepustkę do elity wypadł dobrze, ale sprawa wyłonienia z dwóch wicemistrzów najlepszego I-ligowca jest nadal otwarta. Zespoły prezentują mniej więcej podobny poziom, zadecyduje dyspozycja dnia, a rewanż w Lubawie odbędzie się w najbliższą sobotę (18 maja)

Gwiazda Ruda Śląska – KS Constract Lubawa 2:2 (0:1)

0:1 – Paweł Kaniewski (19.56), 1:1 – Michał Hyży (21.08), 2:1 – Bartosz Siadul (35.11), 2:2 – Bartłomiej Piórkowski (39.15)

Gwiazda Ruda Śląska: Waszka – Naleśnik, Hyży, Mrowiec, Barański – Barteczka, Węgrzyn, Jagodziński, Brysz, Hiszpański, Małek, Piasecki, Siadul, Kmiecik.

KS Constract Lubawa: Pedro – Kaniewski, Maśkiewicz, Sass, Kieper – Zelma, Raszkowski, Grubalski, Piórkowski, Łożyński, Tokarski, Budzyn, Jarzembowski, Ossowski.

Żółte kartki: 25. Piórkowski (CON), 28. Grubalski (CON) , czerwona kartka: Waszka (RDS)

Mecz był wyrównany. Lubawianie tuż przed przerwą objęli prowadzenie i wydawało się, że po zmianie stron będzie okazja do skutecznych kontr. Tymczasem dwie kolejne bramki zdobyli gospodarze. Na szczęście w ostatniej minucie Constract wyrównał i przystąpi do rewanżu z dużo lepszym wynikiem. Wystarczy przecież bezbramkowy remis, ale to w futsalu raczej się nie zdarza.