Trampkarze Olimpii Elbląg w Centralnej Lidze U15 - Warto strzelać na wyjeździe

Trampkarze Olimpii Elbląg zdobywając mistrzostwo województwa uzyskali prawo gry w barażach o awans do Centralnej Ligi (U15). I wykorzystali swą szansę W dwumeczu okazali sie lepsi od MOSP Białystok, choc żadnego zspotkania nie wygrali. Na wyjeździe zremisowali 2:2, u siebie we wtorek (25 czerwca) zremisowali 0:0. O awansie zadecydowały bramki zdobyte w Białymstoku. W minionych rozgrywkach nie mieliśmy reprezentanta w lidze U15.

I mecz: MOSP Białystok – Olimpia Elbląg 2:2 (0:1)

Bramki: Dawid Winiarski, Filip Redesiuk.

Olimpia Elbląg: Damian Kowalczyk, Nikodem Kozak, Norbert Berdyczko, Bartek Leszczyński, Artur Łąpieś, Bartek Gorzycki, Tymek Pryczkowski, Dawid Klemens, Mateusz Wiśniewski, Mateusz Głowiński, Dawid Winiarski. Po przerwie grali: Dominik Kozera, Szymon Grączewski, Krzysiek Płaza, Wojtek Kaczmarzyk, Filip Redesiuk, Filip Sokół.

Relacja z facebooka Olimpii Elbląg

W pierwszej połowie optyczna przewaga należała do gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale po jednej z nielicznych akcji to my wyszliśmy na prowadzenie. Długie podanie Bartka Leszczyńskiego na bramkę zamienił Dawid Winiarski. W samej końcówce od utraty bramki uchronił nas Damian Kowalczyk, który efektownie wybronił strzał z rzutu wolnego.

Na początku drugiej połowie w ciągu trzech minut gospodarze strzelili dwie bramki i zdominowali nas zdecydowanie. Dopiero w ostatnich 15 minutach Olimpijczycy, którzy chyba lepiej wytrzymali trudy tego spotkania ,zaczęli się odgryzać gospodarzom. Mieliśmy w tym czasie kilka rzutów rożnych, po których było gorąco w polu karnym gospodarzy, zdobyliśmy bramkę wyrównującą po strzale z dystansu Filipa Redesiuka, a przy większym szczęściu w samej końcówce mogliśmy nawet zdobyć zwycięską bramkę.

Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że byłoby to chyba zbyt dużo ponieważ nasza jakość gry poza końcówką meczu oraz początkiem pozostawiała wiele do życzenia.

II mecz: Olimpia Elbląg - MOSP Białystok 0:0 - awans Olimpia