OLFA I i II LIGA – Falco i FC Dajtki bezkonkurencyjni w swoich ligach

Fot. OSiR Olsztyn

Za nami kolejna seria spotkań OLFA (I i II liga), której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W pięciu meczach obejrzeliśmy imponującą liczbę 39 bramek! Klasę potwierdziły niepokonane jak dotąd Falco oraz FC Dajtki, które pewnie wygrały swoje mecze.

Wieczór zaczęliśmy od zmagań drugoligowców. Podążające pewnym krokiem w stronę I ligi FC Dajtki tym razem sprawdziły piłkarską dyspozycję graczy OIRP. Solidna ekipa „Prawników” tak naprawdę miała jednak niewiele do powiedzenia. FC Dajtki grały jak z nut i zaaplikowały OIRP osiem goli nie tracąc przy tym żadnego. Na listę strzelców wpisali się: Paweł Górski (trzykrotnie), Robert Jakubowski (dwukrotnie), a po jednej bramce dorzucili Marcin Kaczmarczyk, Mateusz Knifka i Marcin Rojek. 8:0 dla FC Dajtki!

fcdajtkistrzelcy

Milwaukee Team jeżeli chce obronić tytuł sprzed roku jak ognia musi wystrzegać się, najogólniej mówiąc, „głupich strat punktów”. Najwidoczniej zawodnicy znad jeziora Michigan wzięli to sobie głęboko do serca, ponieważ w meczu z GLKS Jonkowo zagrali nadzwyczaj pewnie i co najważniejsze skutecznie. Pięć bramek strzelonych przez Milwaukee Team (Piotr Kamiński – 2 bramki, Łukasz Gorgol, Michał Gorgol, Przemysław Kozłowski – 1 bramka) w obliczu jednego gola GLKS-u (Sławomir Asmann) de facto mówi samo za siebie.

milwastrzelcy

Prezentujące wyborną formę Falco skrzyżowało rękawice z mającymi w ostatnim czasie wyraźne problemy kadrowe graczami Miazgi Gutkowo. Lider tabeli grał swoje i w momencie gdy prowadził 4:1 (bramki dla Falco: Mariusz Kaczmarczyk – 2, Arkadiusz Mazurkiewicz, Paweł Szantar – 1; bramka dla Miazgi: Michał Rytelewski) wydawało się, że sprawa zwycięstwo została już rozstrzygnięta. Nic z tych rzecz! Ambitni zawodnicy z Gutkowo walczyli do końca, dlatego po bramkach Jana Wojciechowskiego i ponownie Michała Rytelewskiego na tablicy z wynikami pojawił się wynik 4:3. Emocje trwały praktycznie do ostatniej sekundy, kiedy to Tomasz Jagielski strzałem z rzutu karnego ustalił wynik spotkania na 5:3 z perspektywy Falco.

falcostrzelcy

Spotkanie Fortuny ze Zgodą F.C. bezsprzecznie należało do najbardziej emocjonujących w bieżącym sezonie. Skazywana na pożarcie Zgoda pokazała niebywały hart ducha walcząc jak równy z równym z ligowym potentatem. Początek meczu należał do graczy beniaminka, którzy po bramkach Adriana Zasadzkiego i Łukasza Budera prowadzili 2:0. Fortuna nie zrezygnowała jednak z walki o pełną pulę, toteż w 25. minucie za sprawą Dominika Borzewskiego, Pawła Oleśkiewicza i Przemysława Mikosa zrobiło się 3:2 dla faworytów. Wówczas nastąpił kontratak Zgody, która dzięki Łukaszowi Buderowi oraz bramkarzowi Bartoszowi Macochowi (bramka z rzutu karnego) wyszła na prowadzenie 4:3. I gdy wydawało się, że Fortuna będzie schodziła z boiska na tarczy Paweł Oleśkiewicz na piętnaście sekund przed końcem meczu uratował remis dla swojego teamu.

fortunazgodaporemisie

Przed spotkaniem Alcar Renault z MPEC-em powszechnie spodziewano się wyrównanego meczu. Brązowi medaliści z ubiegłego roku nie pozostawili jednak złudzeń ekipie Cezarego Serafina. Wprawdzie „na oko” nie widać było dysproporcji, ale tablica z wynikami mówiła zupełnie co innego. Dwie bramki MPEC-u (Kacper Buśko i Cezary Serafin) w zestawieniu z siedmioma trafieniami Alcar Renault (2 bramki – Łukasz Galik, Kamil Koziorowski, Damian Rogalski, 1 bramka – Arkadiusz Mędrzycki) w zasadzie nie wymagają jakiegokolwiek komentarza. Alcar wygrał 7:2, dzięki czemu nie stracił kontaktu punktowego z czołówką ligowej tabeli.

alcarstrzelcy

Wyniki wszystkich spotkań:

FC Dajtki – OIRP (II liga) 8:0

Milwaukee Team – GLKS Jonkowo 5:1

Falco – Miazga Gutkowo 5:3

Fortuna – Zgoda F.C. 4:4

Alcar Renault – MPEC 7:2

falcolider

OLFA I LIGA

1. Falco 6 18 28:16

2. Milwaukee Team 5 12 21:12

3. LUK-CAR 5 9 19:10

4. Fortuna 5 7 16:13

5. Alcar Renault 5 6 16:16

6. GLKS Jonkowo 6 6 17:25

7. MPEC 5 6 16:26

8. Zgoda F.C. 5 4 19:20

9. Miazga Gutkowo 6 3 12:26

Strzelcy – OLFA I LIGA

10 – Andrzej Furgała (LUK-CAR)

7 – Przemysław Kozłowski (Milwaukee Team), Tomasz Jagielski (Falco), Przemysław Mikos (Fortuna)

6 – Rafał Stanisławski (MPEC), Kacper Golks (MPEC), Mariusz Kaczmarczyk (Falco), Michał Rytelewski (Miazga Gutkowo), Damian Rogalski (Alcar Renault)

fcdajtkiliderdrugiej

OLFA II LIGA

1. FC Dajtki 6 18 42:6

2. Cienkie Bolki 6 15 33:8

3. OIRP 6 10 14:14

4. Jasam 6 9 18:22

5. Kebab Super King 6 8 10:2 0

6. Olsztyńskie Wodociągi 6 6 12:25

7. FS Group 6 3 10:21

8. Fiege Zalando Lounge 6 1 8:31

pawelgorskiliderstrzelciw

Strzelcy – OLFA II LIGA

13 – Marcin Jurewicz (Cienkie Bolki), Paweł Górski (FC Dajtki)

12 – Mateusz Knifka (FC Dajtki)

milwateam

Najbliższe mecze:

OLFA I i II liga - 16.12.2019 r. (poniedziałek)

18.50 FC Dajtki – Jasam

19.30 Milwaukee Team – Zgoda F.C.

20.10 Fortuna – MPEC

20.50 Alcar Renault – Miazga Gutkowo

21.30 LUK-CAR – GLKS Jonkowo

alcar

OLFA II liga - 19.12.2019 r. (czwartek)

20.10 Kebab Super King – Olsztyńskie Wodociągi

20.50 Fiege Zalando Lounge – FS Group

21.30 Cienkie Bolki – OIRP

Komunikaty i zdjęcia po każdej kolejce umieszczane są na stronach:

www.osir.olsztyn.pl

www.wama-sport.pl

www.sport.wm.pl

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn