1/4 MP Juniorów młodszych - Szczypiorniak II Olsztyn z fasonem pożegnał Kielce

Fot. ks szczypiorniak olsztyn

W weekend (11/13 maja) w Kielcach odbywał się turniej 1/4 Finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. W elitarnej ósemce Szczypiorniak II Olsztyn spotkał się juz z tywalami najwyższej klasy. Do tego wszystkiego olsztynianie są rok młodsi. Po porażkach z Vive Kielce 18:31 (8:18) i Wybrzeżem 22:32 (13:16) na zakończenie Szczypiorniak II pokonał Zagłębie Lubin 31:22 (20:9). Mimo to zajął ostatnie miejsce.

Harmonogram i wyniki

Piątek 11 maja

 Wybrzeże Gdańsk - MKS SMS Zagłębie Lubin 21:22 (10:11)

 PGE VIVE Kielce - KS Szczypiorniak Olsztyn 31:18 (18:8)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński, Maciej Kozłowski, Paweł Krawczyński-6, Robert Targoński-3, Filip Lewalski-1, Jakub Kozłowski, Maciej Retkiewicz, Maciej Milewski, Damian Dyszkowski, Igor Graczyk-1, Piotr Kopczyński-, Mateusz Reszczyński-7 Michał Safiejko, Tymoteusz Borysiuk.

Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze odnieśli wysokie zwycięstwo. Byli znacznie silniejsi fizycznie od olsztynian, a to w bezpośredniej walce ogromny atut. Mecz ułożył się dla Szczypiorniaka bardzo pechowo. Już w pierwszej części kontuzji doznał czołowy snajper Igor Graczyk (wybity bark) , który najprawdopodobniej nie zagra już do końca turnieju. Poza tym czerwoną kartkę (gradacja kar) otrzymał Jakub Kozłowski, co oczywiście zmniejszyło trenerowi pole manewru. W drugiej części zespół z Olsztyna walczył o jak najbardziej honorowy wynik, co częściowo się udało, bowiem po pierwszej połowie zanosiło się na klęskę.

Sobota 12 maja

KS Szczypiorniak Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk 22:32 (13:16)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj-1, Klaudiusz Leszczyński, Maciej Kozłowski, Paweł Krawczyński-2, Robert Targoński-4, Filip Lewalski-1, Jakub Kozłowski-2, Maciej Retkiewicz-2, Maciej Milewski-3, Damian Dyszkowski-1, Piotr Kopczyński-, Mateusz Reszczyński-4 Michał Safiejko-2, Tymoteusz Borysiuk.

Przez pierwszy kwadrans olsztynianie dotrzymywali kroku rywalom. W 14 min. bylo 7:7, po czym nastąpiła seria gdańszczan, którzy w pięc minut odskoczyli na 12:8.  Na początku drugiej części historia się powtórzyła. Rywale powiększyli dystans do sześciu trafień i losy meczu zostały przesądzone. Trener Konstanty Targoński dal pograć wszystkim zawodnikom. Ten turniej trzeba zdecydowanie potraktować jako rekonesans przed następnym sezonem, kiedy olsztynianie wystąpia w optymalnym wieku juniora młodszego.

PGE VIVE Kielce - MKS SMS Zagłębie Lubin 22:24 (8:14)

Niedziela 13 maja

MKS SMS Zagłębie Lubin - KS Szczypiorniak Olsztyn 22:31 (9:20)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński, Maciej Kozłowski, Paweł Krawczyński, Robert Targoński, Filip Lewalski, Jakub Kozłowski, Maciej Retkiewicz, Maciej Milewski, Damian Dyszkowski, Piotr Kopczyński-, Mateusz Reszczyński Michał Safiejko, Tymoteusz Borysiuk.

Lubinianie po dwóch zwycięstwach mieli już zapewniony awans do czwórki i trzeba miec tego świadomość. Nie zmiania to faktu, że olsztynianie zanotowali bardzo cenną wygraną. Zagrali bez obciążeń, na luzie, ale jednocześnie agresywnie i nazdwyczaj skutecznie, W drugiej części rywale próbowali odrobić straty, jednak Szczypiorniak trzymał się dzielnie i nie dał się zaskoczyć. Na wystep zespołu trzeba koniecznie patrzeć przez pryzmat rocznika, młodszego od pozostałych. W tak "fizycznej" dyscyplinie jak piłka ręczna ma to ogromne znaczenie. Czekamy więc z nieciepliwością na udział Szczypiorniaka w MP w przyszłym sezonie.

 PGE VIVE Kielce - Wybrzeże Gdańsk 19:18 (12:10)

Tabela

1. MKS SMS Zagłębie I Lubin 3 68:74 6

2. PGE VIVE I Kielce 3 72:60 6

3. Wybrzeże Gdańsk II   3 71:63 3

4. KS Szczypiorniak Olsztyn II 3 71:85 3

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn