W Warmii bramkarz „robił” za skrzydłowego – Gospodarze, choć prawie zdekompletowani, rozbili sąsiadów z tabeli

W niedzielnym (13 maja) spotkaniu I ligi piłki ręcznej mężczyzn Warmia Energa Olsztyn pokonała w Uranii sąsiada z tabeli AZS UW Warszawa 29:20 (12:16). Zwycięstwo zaskakująco wysokie, tym bardziej, że w tym spotkaniu kłopoty kadrowe gospodarzy osiągnęły apogeum. Doszło do tego, że w drugiej części w roli skrzydłowego musiał wystąpić bramkarz Kacper Kłodziński. Zdobył nawet dwie bramki

Warmia Energa Olsztyn – AZS UW Warszawa 29:20 (12:6)

Warmia Energa Olsztyn: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura, Kacper Kłodziński-2 oraz Szymon Hegier-4, Tomasz Pasymowski-2, Michał Sikorski-7, Wojciech Golks-5, Daniel Żółtak-1, Radosław Dzieniszewksi-6, Sebastian Koledziński-2

Piłkarze ręczni Warmii grają o jak najwyższe miejsce w tabeli i choć stracili szanse na mistrzostwo grupy, to jednak ich ambicją jest zajęcie drugiej lokaty. Po niedzielnym spotkaniu olsztynianie są wiceliderem przede wszystkim dzięki tak wysokiej wygranej z akademikami. Trzy zespoły (Warmia, Stal Gorzów i AZS UW) mają jednakową liczbę punktów, a o kolejności decyduje bilans bramkowy zainteresowanych stron.

Niedzielny mecz obfitował w wiele ciekawych, nawet dramatycznych momentów. Zaczęło się od znakomitej gry w obronie olsztynian. Dość powiedzieć, że zespół z Warszawy w 23 minucie miał na koncie trzy zdobyte bramki, do przerwy rzucił ich zaledwie sześć. Między słupkami z wielkim wyczuciem bronił Mateusz Gawryś, zresztą całą trójkę bramkarzy można uznać za bohaterów tego spotkania. Warmia oprócz żelaznej defensywy nieźle radziła sobie w ataku i na drugą połowę wychodziła z solidna zaliczka.

Było więc miarę spokojnie, ale do czasu, bo po zmianie stron gospodarzy dotknęła fala nieszczęść. W 36 minucie kontuzji braku uległ Sebastian Koledziński (odwieziony został do szpitala), w 38 min w ferworze walki czerwoną kartę otrzymał Bartosz Idzikowski (jego rywal z Warszawy też wyleciał z boiska), a w trzy minuty później trzecią karę zainkasował grający trener Daniel Żółtak. W mgnieniu oka zespół został praktycznie zdekompletowany. Doszło do tego, że na skrzydle zagrał bramkarz Kacper Kłodziński i radził sobie doskonale, zaliczając dwa trafienia. Zresztą wszyscy pozostali zawodnicy grali jaw w transie, z niezwykłą determinacją. Gdy wydawało się, że z bronić będą cennego zwycięstwa, znacznie powiększyli przewagę i odnieśli efektowny sukces. W nagrodę są wiceliderem

Jedno jest pewne. Na meczach z udziałem Warmii wszystko może się zdarzyć.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - AZS UW Warszawa 29 : 20 ( 12 : 6 )

MKS Nielba Wągrowiec - KS Stal Gorzów 31 : 25 ( 16 : 10 )

Polski Cukier POMEZANIA Malbork - MKS Grudziądz 24 : 29 ( 14 : 15 )

SPR GKS Żukowo - Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna 23 : 29 ( 14 : 14 )

WKS Grunwald Poznań - MKS Mazur Sierpc 22 : 24 ( 12 : 11 )

Gwardia Koszalin   - Orlen Wisła II Płock 31 : 29 ( 17 : 18)

1. MKS Nielba Wągrowiec   26 767:650 58

2. OKPR Warmia Energa Olsztyn   26 700:601 52