Po chwilowych kłopotach Warmia szybko „odjechała” – Piękny gest kibiców na koniec sezonu

W ostatnim meczu I-ligowego sezonu przed własna publicznością piłkarze ręczni Warmii Energa pokonali w sobotę (26 maja) w Uranii MKS Grudziądz 32:24 (15:9). Gospodarze wygrali pewnie, mając małe kłopoty tylko na początku spotkania. Potem nie było najmniejszych problemów. Po meczu kibic zespołu Przemysław Puchta i jego syn Bartek wręczyli zawodnikom medale za postawę w kończącym się sezonie.

Warmia Energa Olsztyn – MKS Grudziądz 32:24 (15:9)

Warmia Energa Olsztyn: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura i Kacper Kłodziński oraz Szymon Hegier-4, Bartosz Idzikowski-2, Tomasz Pasymowski-2, Michał Sikorski-5, Wojciech Golks-8, Daniel Żółtak-2, Radosław Dzieniszewski-6, Marcin Malewski-3.

Gest kibiców był bardzo miły, ale rzeczywiście postawa zespołu w tym sezonie zasługuje na uznanie. Gnębiony kontuzjami zespół walczył heroicznie do końca o jak najwyższe miejsce. Jeśli olsztynianie wygrają ostatni zaległy mecz w Sierpcu (najbliższa środa) zostaną wicemistrzem grupy A I ligi i to jest naprawdę duży sukces. Tym bardziej, że w ostatnich tygodniach ciężar gry spoczywał na mniej doświadczonych zawodnikach, którzy podjęli rękawice i jak się okazało wiele już potrafią. To napawa optymizmem przed następnymi rozgrywkami.

Co do sobotniej potyczki. Olsztynianie byli faworytami i nie mieli problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Wprawdzie w pierwszej części zdarzały się chwile przestojów i rywale nadrabiali dystans, jednak większego zagrożenia nie było. Po przerwie utrzymywała się wysoka przewaga i końcówka była już bezstresowa. Na kilkanaście minut wszedł na boisko Marcin Malewski, który chciał koniecznie pożegnać ten sezon na boisku. Zdążył zdobyć trzy bramki. Pod tym względem w sobotę brylował Wojciech Golks – 8 celnych trafień.