Warmia Energa u Prezydenta Olsztyna – To prawdziwe walczaki, prą do przodu jak taran

Fot. wama-sport.pl

W piątek (8 czerwca) na zaproszenia prezydenta Olsztyna Piotr Grzymowicza Ratusz odwiedzili piłkarze ręczni Warmii Energa, którzy w minionych rozgrywkach I ligi zajęli drugie miejsce. To niewątpliwy sukces, biorąc pod uwagę możliwości finansowe klubu, a przede wszystkim plagę kontuzji jaka prześladował drużynę w zakończonym niedawno sezonie.

Prezydent pogratulował zawodnikom, trenerom i kierownictwu klubu dobrego wyniku sportowego, a przede wszystkim docenił ogromne zaangażowanie w każdym rozegranym meczu. Zespół potrafił przezwyciężyć kłopoty i choć wymagało to ogromnego wysiłk,u nie poddawał się, nie szukał tez usprawiedliwień. Po prostu walczył od pierwszej do ostatniej minuty. Docenili to kibice, którzy przychodzili na mecze, mając gwarancje dużych emocji. Życzył drużynie powodzenia w następnym sezonie, choć wymagania stawiane przez organizatorów zawodowej superligi podcinają realizacje ambitnych celów.

Stanisław Tunkiewicz – prezes klubu podziękował Prezydentowi za zaproszenie, docenił rolę sponsorów: tego tytularnego, a także spółek miejskich: MPEC-u i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Coraz lepsza współpraca z KS Szczypiorniak pozwoliła adoptować do zespołu I ligi utalentowanych zawodników – rodowitych olsztynian. Piłkarze ręczni dostarczyli niesamowitych wrażeń. Takie mecze jak z Vive Kielce czy MMTS Kwidzyn na długo pozostaną w sercach kibiców. Określił też cele. W perspektywie dwóch lat Warmia Energa zamierza awansować do superligi, ale tu pomoc miasta i sponsorów będzie niezbędna. Wręczył Prezydentowi odznakę 100-lecia istnienia związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Dyrektor Klubu Leszek Dublaszewski (jedyny etatowy pracownik klubu) najpierw nasłuchał się podziękowań od prezesa, potem wrócił wspomnieniami do pamiętnego meczu z AZS UW Warszawa, kiedy problemy kadrowe zespoły osiągnęły apogeum i bramkarz z konieczności musiał się wcielić w rolę skrzydłowego.

W imieniu zawodników głos zabrał kapitan Radosław Dzieniszewski ( on i Michał Sikorski przedłużyli kontrakty). Stwierdził, że zespół jest dumny z tego, że reprezentuje Olsztyn, a gra przed własna publicznością to wielka przyjemność.

W podziękowanie za godne reprezentowanie stolicy Warmii i Mazur w rozgrywkach I ligi Prezydent wręczył zawodnikom, kierownictwu klubu i sponsorom upominki (wydawnictwo Janusza Poryckiego o olsztyńskim sporcie).

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn