Finał krajowy „Kocham ręczną na orliku" Kalisz 2018 – MDK Bartoszyce pięknie zakończył sezon

Fot. nadesłane

W dniach 18-20.czerwca w Kaliszu odbył się ogólnopolski finał turnieju "Kocham ręczną na orliku", organizowany dla dzieci rocznika 2007/08. Projekt jest przedsięwzięciem ogólnopolskim realizowanym przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”.

Cały cykl objął patronatem Związek Piłki Ręcznej w Polsce. W finałowym ogólnopolskim turnieju w Kaliszu, mieście które jest uważane za kolebkę tej dyscypliny i gdzie jest obchodzone uroczyście 100 lecie szczypiorniaka w Polsce, wystąpiło 30 zespołów - zwycięzców etapu wojewódzkiego w kategorii dziewcząt i chłopców. W kategorii chłopców Warmię i Mazury reprezentował zespół MDK Bartoszyce triumfator z Lubawy, gdzie odbyły się eliminacje wojewódzkie.

DSCF4274

Wynik przeszedł nasze oczekiwania ze względu, że byliśmy najmłodszym zespołem finałów, mając w swoich szeregach aż pięciu zawodników młodszych z rocznika 2008 – relacjonuje trener Andrzej Cichocki. Po losowaniu trafiliśmy do grupy C razem z zespołami z województwa świętokrzyckiego, lubelskiego i wielkopolskiego. Chłopcy spisali się rewlecyjnie pokonując wszystkich przeciwników:

- Świętokrzyckie 17:8

- Lubelskie 18:14

- Wielkopolskie 16:11

Tym samym awansowali z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów. Tam zostali zmuszeni do wielkiego wysiłku i po bardzo emocjonującym meczu pokonali dopiero po rzutach karnych województwo lubuskie 15:15 (karne 3:2). Ten mecz wyczerpał naszych chłopców, którzy w półfinale po kilkunastu minutach musieli grać z województwem podlaskim o wejście do finału. Przeciwnik miał więcej czasu na odpoczynek, co było widać na boisku. Choć nie brakowało ambicji, to warunki fizyczne i nasze przemęczenie wpłynęły na grę. Ulegliśmy 11:17 i został nam mecz o III miejsce.

Spotkaliśmy się w nim ponownie z zespołem z Wielkopolski i choć jeden z zawodników nie mógł grać ze względu na kontuzje, reszta chłopaków pokazała charakter wygrywając 14:10 i tym samym zajmując III miejsce w Polsce.

Jest to ogromny sukces tych młodych chłopców, którzy oprócz brązowego medalu wywalczyli sobie voucher na campy podczas wakacji, gdzie będą mieć zajęcia ze znanymi trenerami i zawodnikami piłki ręcznej w Polsce.

W finale zespół z województwa Opolskiego pokonał dopiero po rzutach karnych województwo podlaskie.

FB IMG 1529530542638

Końcowa klasyfikacja:

1 Opolskie

2 Podlaskie

3 Warmińsko-Mazurskie (MDK Bartoszyce)

4 Wielkopolska

5 Lubuskie

6 Zachodniopomorskie

7 Śląskie

8 Mazowieckie

9 Łódzkie

10 Lubelskie

11 Dolnośląskie

12 Kujawsko-Pomorskie

13 Małopolskie

14 Świętokrzyskie

15 Pomorskie

16 Podkarpackie

Skład MDK Bartoszyce:

Jakub Jagiełło, Igor Możejko, Jakub Habiński, Oskar Sowiński, Igor Mazurek (wszyscy rocz.2008), Jakub Mazuro, Mikołaj Szurma, Adam Bembas (wszyscy rocz.2007). Opiekun Andrzej Cichocki

U dziewcząt wystartowało 14 zespołów ( nie przyjechały 2 województwa z warmińsko-mazurskiego i łódzkiego).

Czołówka

1 Kujawsko-Pomorskie

2 Wielkopolskie

3 Dolnośląskie

4 Lubelskie

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn