OOM Śląskie 2018 (Chłopcy) – Warmińsko-Mazurskie przegrało tylko raz, a miejsce dopiero piąte

Fot. ilustracja

W Katowicach zakończyła się 8 lipca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja Warmii i Mazur zajęła ostatecznie piąte miejsce, przegrywając w turnieju tylko raz. W takich imprezach najważniejsze sa ćwierćfinały i tu dopadł nad kryzys. Z cała pewnością była do druzyna na jeden z medali. W meczu o 5 miejsce pokonaliśmy Dolnośląskie 32:27 (15:11)

Reprezentacja Warmii i Mazur oparta na jest KS Szczypiorniak Olsztyn. Z małymi korektami (do kadry dołączyli: zawodnicy z Truso Elbląg i Jedynki Morąg) to złoci medaliści Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Grupa A

Wtorek (3 lipca)

DOLNOŚLĄSKIE - WARMIŃSKO-MAZURSKIE 29:30 (15:13)

Warmińsko-Mazurskie: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński oraz Filip Lewalski-2, Igor Graczyk-4, Robert Targoński-11, Tymoteusz Borysiuk, Michał Safiejko-4,, Paweł Krawczyński, Mateusz Reszczyński-6, Wojciech Zieliński, Maciej Kozłowski, Jakub Kozłowski-2, Damian Dyszkowski, Maciej Retkiewicz, Dominik Latarski-1, Mateusz Rydel Trenerzy: Konstanty Targoński i Mariusz Bednarski

Nie był to łatwy mecz. W zespole rywali nie brakowało zawodników mocnych klubów z Legnicy, Głogowa i Wrocławia. Trzeba przyznać, że przeciwnicy długo prowadzili, na początku drugiej części nawet różnica pięciu trafień. Drużyna z Warmii i Mazur zdołała dojść przeciwników w 41 min. (grano 2 razy 25 min.) , a potem już dyktowała warunki., choć wynik był cały czas na styku. Świetna partie rozegrał Robert Targoński, zdobywca 11 bramek.

ŁÓDZKIE - PODLASKIE 31:17 (16:6)

WARMIŃSKO-MAZURSKIE - PODLASKIE 48:26 (24:10)

Warmińsko-Mazurskie: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński oraz Filip Lewalski-3, Jakub Markowski, Igor Graczyk-3, Robert Targoński-3, Tymoteusz Borysiuk-7, Michał Safiejko-7, Paweł Krawczyński-3, Mateusz Reszczyński-3, Wojciech Zieliński, Maciej Kozłowski-4, Jakub Kozłowski, Damian Dyszkowski-3, Maciej Retkiewicz-6, Dominik Latarski-2, Mateusz Rydel-4 Trenerzy: Konstanty Targoński i Mariusz Bednarski

Mecz do jednej bramki. Trener taroński widząc ogromna przewagę zespoły Warmii i mazur, dal pograć wszystkim zawodnikom i w zasadzie każdy wpisal się na listę strzelców. Trzymamy kciuki za Łódź. Jeśli wygra z Dolnym Śląskiem juz dziś poznamy zespoły, które awansuja do ósemki. Wygrał jednak Dolny Śląsk i trzeba do końca walczyć o awans.Mamy nadzieje, że reprezentacja Warmii i Mazur wygra z Łodzią. Wtedy unikniemy tzw małej tabeli (bespośredni bilans trzech drużyn)

DOLNOŚLĄSKIE - ŁÓDZKIE 32:28 (18:12)

Środa (4 lipca)

PODLASKIE - DOLNOŚLĄSKIE - zw. Dolnośląskie

ŁÓDZKIE - WARMIŃSKO-MAZURSKIE 18:25 (10:12)

Warmińsko-Mazurskie: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński oraz Filip Lewalski, Igor Graczyk-1, Robert Targoński-2, Tymoteusz Borysiuk, Michał Safiejko-5, Paweł Krawczyński-2, Mateusz Reszczyński-8, Wojciech Zieliński, Maciej Kozłowski-1, Jakub Kozłowski-3, Damian Dyszkowski, Maciej Retkiewicz-3, Dominik Latarski-, Mateusz Rydel Trenerzy: Konstanty Targoński i Mariusz Bednarski

Bardzo pewne zwycięstwo naszych chlopców, którzy wytrzymali presję. Od początku przejęli inicjatywę i do końca kontrolowali przebieg wydarzeń. W końcówce było sporo zmian, ale bez uszczerbku dla końcowego wyniku. Plan został wykonany, a teraz gramy o najwyższe cele.

Tabela po eliminacjach

1 Warmińsko-Mazurskie  3  9  103:73

2 Dolnośląskie  3  3  61:58

3 Łódzkie  3  5  77:74

4 Podlaskie  3  0  43:79

Ćwierćfinały

Warmińsko-Mazurskie - Mazowieckie 23:27 (10:14)

Warmińsko-Mazurskie: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński oraz Filip Lewalski-5, Igor Graczyk, Robert Targoński-4, Tymoteusz Borysiuk, Michał Safiejko-4, Paweł Krawczyński, Mateusz Reszczyński-9, Wojciech Zieliński, Maciej Kozłowski, Jakub Kozłowski-1, Damian Dyszkowski, Maciej Retkiewicz, Dominik Latarski-, Mateusz Rydel Trenerzy: Konstanty Targoński i Mariusz Bednarski

Po wyrównanym początku (w 11 minucie było 5:5) przewagę uzyskali rywale, którzy już po 30 minutach (w play off gramy 2 razy 30 min.) prowadzili różnicą czterech trafień. Po przerwie podopieczni trenera Konstantego Targońskiego odrabiali dystans. W 40 min.różnica zmalała do jednaj bramki. Niestety, po okresie równowagi do głosu znów doszli przeciwnicy. Między 45 a 50 minutą zdobyli trzy bramki z rzędu i utrzymali dystans do końca. Tym samym pozostała nam gra w strefie 5/8. W sobotę gramy z Lubelskim.

Kujawsko-Pomorskie – Świętkokrzyskie 29:26 (13:13)

Małopolskie – Lubelskie 33:25 (12:14)

Dolnośląskie - Pomorskie 26:36 (12:19)

Strefa 5/8

Warmińsko-Mazurskie - Lubelskie 33:26 (13:15)

Warmińsko-Mazurskie: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński oraz Filip Lewalski-4, Igor Graczyk, Robert Targoński-7, Tymoteusz Borysiuk-3, Michał Safiejko-5, Paweł Krawczyński, Mateusz Reszczyński-2, Wojciech Zieliński-2, Maciej Kozłowski-7, Jakub Kozłowski-1, Damian Dyszkowski, Maciej Retkiewicz, Dominik Latarski-2, Mateusz Rydel Trenerzy: Konstanty Targoński i Mariusz Bednarski.

Szczypiorniści Warmii i Mazur dopiero w ostatnim kwadransie przełamali opór rywali, którzy sprawili nam sporo kłopotów. To zwycięstwo pozwala grać o piąte miejsce w turnieju

o 5 miejsce

Warmińsko-Mazurskie - Dolnośląskie 32:27 (15:11)

Warmińsko-Mazurskie: Jakub Ałaj, Klaudiusz Leszczyński oraz Filip Lewalski-3, Igor Graczyk, Robert Targoński-6, Tymoteusz Borysiuk-3, Michał Safiejko-7, Paweł Krawczyński, Mateusz Reszczyński-7, Wojciech Zieliński, Maciej Kozłowski, Jakub Kozłowski-3, Damian Dyszkowski-1, Maciej Retkiewicz-1, Dominik Latarski-1, Mateusz Rydel Trenerzy: Konstanty Targoński i Mariusz Bednarski.

Zespół Warmii i Mazur po raz drugi w OOM pokonał Dolnośląskie, z tym, że w niedziele było znacznie łatwiej niże w eliminacjach. Dobrze, że zespół do końca walczył i jak najwyższe miejsce, ale nie ulega wątpliwości, że te drużynę stać było na jeden z medali.

o 1 miejsce

Pomorskie – Małopolskie 39:36 (19:14)

o 3 miejsce

Kujawsko-Pomorskie – Mazowieckie 28:20 (11:12)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn