OOM Śląskie 2018 (Dziewczęta) – Trzy porażki i powrót do domu

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt reprezentacja Warmii i Mazur zajęła ostatnie miejsce w grupie i odpadła z rywalizacji  Zespół województwa warmińsko-mazurskiego przegrał z Kujawsko-Pomorskim 20:28 (10:15), Opolskim 18:21 (9:9) i Mazowieckim 18:34 (8:17). Do dalszej fazy z tej grupy awansowały zespoły Kujawsko-Pomorskiego i Mazowieckiego.

Reprezentacja Warmii i Mazur nie należała do faworytów, a była  to prognoza na podstawie rozgrywek klubowych. Prognozy niestety w pełni się potwierdziły.

Warmińsko-Mazurskie: Natalia Wiatr, Darota Łachacz oraz Kinga Korzeb, Klaudia Linda, Zuzanna Stomska, Nikola Owczarek, Julia Sadowska, Nikola Dziadowiec, Natalia Spirydon, Agnieszka Poszewiecka, Dominika Gorlik, Natalia Jurkiewicz, Młgorzata Głogowska, Dominika Sawicka, Zuzanna Haracz, trener Rafał Karczmarczyk, kierownik: Roland Pogodziński

Grupa B

Wtorek (3 lipca)

MAZOWIECKIE - OPOLSKIE 31:21 (14:12)

KUJAWSKO-POMORSKIE - WARMIŃSKO-MAZURSKIE 28:20 (15:10)

Zespół prowadzony przez trenera Rafała Karczmarczyka (na co dzień UKS Mikołajki) nieźle zaczął Do 10 minuty (mecze trwają 2 razy 20 minut) wynik oscylował wokół remisu. Po koniec pierwszej części rywalki odskoczyły i był to moment przełomowy. Po przerwie uwidoczniła się przewaga drużyny z Kujaw i Pomorza., która wygrała zasłużenie. W naszym zespole wyróżniły się: najlepsza snajperka Dominika Sawicka (5 bramek) Agnieszka Poszewiecka i skrzydłowa Dominika Gorlik. Ta porażka stawia nas w bardzo trudnej sytuacji, bowiem zdecydowanym faworytem grupy jest Mazowsze.

OPOLSKIE - WARMIŃSKO-MAZURSKIE 21:18 (9:9)

Ta porażka eliminuje nas ze startu w głównej części OOM, z czym należało sie liczyć. Ale mecz z Opolem był do wygrania. W drugiej części doznaliśmy podwójnego osłabienia i zamiast trzymać piłkę jak najdłużej by przetrwac trudny czas, decydowalismy sie na nieodpowiedzialne rzuty. Jutro pożegnalny mecz z Mazowszem.

MAZOWIECKIE - KUJAWSKO-POMORSKIE 22:25 (10:13)