Olsztyn Handball Cup 2018 – Festiwal jak prawdziwy poligon, dwa srebra Bartoszyc, brąz Szczypiorniaka

Fot. bartoszyce wm.pl

W odstępach tygodniowych na obiektach stolicy Warmii i Mazur odbył się Festiwal Piłki Ręcznej Olsztyn Handball Cup 2018, tradycyjnie organizowany przez KS Szczypiorniak. Rozegrano cztery turnieje w kategoriach: dzieci (2006), młodzików (2004/2005), juniorów młodszych (2002/2003) i juniorów (2000/2001). W sumie wystąpiły 44 zespoły, które niebawem rozpoczną rywalizację w ligach i był to doskonały poligon doświadczalny.

Ale nawet gdy najważniejsze są względy szkoleniowe, warto wygrywać, bo gdy stanie się na podium satysfakcja jest tym większa. Z uwagą przyglądaliśmy się zespołom z Warmii i Mazur. Nie jesteśmy potentatem w całej skali, ale zdarzają się nam perełki, jak choćby niedawno młodzieżowe drużyny MKS Truso Elbląg i KS Szczypiorniak Olsztyn, które potrafiły znaleźć się w ścisłej czołówce krajowej w swoich kategoriach.

W najmłodszych grupach jak zwykle doskonale wypadli szczypiorniści MDK Bartoszyce srebrni medaliści turniejów: dzieci i młodzików. W najmłodszej grupie SP 2 Olsztyn zajęła szóste, MKS MOSiR Kętrzyn siódme, a SP 22 Olsztyn ósme miejsce. W młodzikach uczniowie SP 2 Olsztyn zakończyli turniej na piątej pozycji, MKS MOSiR na ósmej pozycji.

W juniorach młodszych najlepiej zaprezentowali się piłkarze ręczni Szczypiorniaka Olsztyn - czwarte miejsce. Truso Elbląg Elblag zajęło szóstą lokatę, a w juniorach w stawce sześciu ekip (system każdy z każdym) na pudle (trzecie miejsce) znalazł się KS Szczypiorniak Olsztyn, piąte miejsce zajął MKS Truso Elbląg, a szóste MTS Giżycko. Jest jeszcze czas by skorygować wszelkie niedostatki.

Oczywiście Festiwal był dużym przedsięwzięciem organizacyjnym, ale ta impreza ma już ugruntowana pozycje i chętnie uczestniczą w niej renomowane klubu w Polsce, tym bardziej, że atmosfera jest doskonale, a nagrody tez nie do pogardzenia.

Wyniki

Dzieci 2006

Grupa A

SP2 Olsztyn – UKS Iskra I Bydgoszcz 11:16

UKS Iskra I Bydgoszcz – MDK Bartoszyce 7:11

SP 2 Olsztyn – UKS Kontra Warszawa 12:14

MDK Bartoszyce – UKS Kontra Warszawa 18:5

MDK Bartoszyce – SP 2 Olsztyn 20:12

UKS Kontra Warszawa – UKS Iskra I Bydgoszcz 8:9

Kolejność

1 MDK Bartoszyce

2 Iskra I Bydgoszcz

3 UKS Kontra Warszawa

4 SP 2 Olsztyn

Grupa B

SP22 Olsztyn – Iskra II Bydgoszcz 11:4

SKF Wisła Płock – MKS MOSiR Kętrzyn 23:7

SP22 Olsztyn - UKS Wilanovia Warszawa 5:23

Iskra II Bydgoszcz - MKS MOSiR Kętrzyn 5:14

UKS Wilanovia Warszawa - SKF Wisła Płock

MKS MOSiR Kętrzyn – UKS Wilanovia Warszawa 7:11

MKS MOSiR Kętrzyn – SP22 Olsztyn 12:7

Iskra II Bydgoszcz – SKF Wisła Płock 0:23

SKF Wisła Płock – SP22 Olsztyn 27:7

UKS Wilanovia Warszawa   - Iskra II Bydgoszcz 21:3

Kolejność

1 SKF Wisła Płock

2 UKS Wilanovia Warszawa

3 MKS MOSiR Kętrzyn

4 SP 22 Olsztyn

5 Iskra II Bydgoszcz

Półfinały (5-8)

UKS Kontra Warszawa – SP22 Olsztyn 15:10

MKS MOSiR Kętrzyn – SP 2 Olsztyn 8:11

Półfinały (1-4)

MDK Bartoszyce – UKS Wilanovia Warszawa   14:9

SKF Wisła Płock – UKS Iskra I Bydgoszcz 13:8

o 7 miejsce

SP22 Olsztyn – MKS MOSiR Kętrzyn 10:11

o 5 miejsce

UKS Kontra Warszawa – SP 2 Olsztyn 15:10

o 3 miejsce

UKS Wilanovia Warszawa -UKS Iskra I Bydgoszcz 7:10

o 1 miejsce

MDK Bartoszyce - SKF Wisła Płock 9:13

Kolejność końocowa

1 SKF Wisła Płock

2 MDK Bartoszyce

3 UKS Iskra BYDGOSZCZ

4 UKS Wilanowia Warszawa

5 UKS Kontra Warszawa

6 SP 2 Olsztyn

7 MKS MOSiR Kętrzyn

8 SP 22 Olsztyn

9 UKS Iskra Bydgoszcz II

save 20180916 131124 picture5b9f536f4a7c9

Młodzicy 2004/05

Grupa I

UKS Wilanowia Warszawa - UKS Iskra Bydgoszcz I 17 22

MKS MOSiR Kętrzyn - KPR Rokis Radzymin 12 8

UKS Wilanowia Warszawa - KPR Rokis Radzymin 15 14

UKS Iskra Bydgoszcz I - MKS MOSiR Kętrzyn 17 14

UKS Wilanowia Warszawa - MKS MOSiR Kętrzyn 17 17

KPR ROKiS Radzymin - UKS Iskra Bydgoszcz 11 14

Kolejność

1 Iskra Bydgoszcz

2 MKS MOSiR Kętrzyn

3 UKS Wilanovia

4 Rokis Radzymin

Grupa II

MDK Bartoszyce - UKS SZCZYPIORNIAK Gdńsk 14 8

UKS SZCZYPIORNIAK Gdańsk - MTS Kwidzyn 11 16

MTS Kwidzyn - MDK Bartoszyce 7 14

Kolejność

1 MDK Bartoszyce

2 MTS Kwidzyn

3 UKS Szczypiorniak Gdańsk

Grupa III

SP 2 Olsztyn 05' - Nowa Karczma 13 32

Nowa Karczma - UKS Ustroń 14 20

UKS Kontra Warszawa II - Nowa Karczma 16 33

SP 2 Olsztyn 05' - UKS Kontra Warszawa II 12 22

SP 2 Olsztyn 05' - UKS Ustroń 13 23

UKS Ustroń - UKS Kontra Warszawa II 21 9

Kolejność

1 UKS Ustroń

2 Nowa Karczma

3 UKS Kontra Warszawa II

4 SP 2 Olsztyn 05

Grupa IV

SP 2 Olsztyn 04 - Siódemka Osowa Gdańsk 16:21

UKS Kontra Warszawa I - Siódemka Osowa Gdańsk 23:24

SP 2 Olsztyn 04' - UKS Kontra Warszawa I 21:14

Kolejność

1 Siódemka Osowa Gdańsk

2 SP 2 Olsztyn 04

3 UKS Kontra Warszawa I

Strefa 9/14

UKS Wilanowia Warszawa - UKS Kontra Warszawa I 22:19

KPR ROKiS Radzymin - SP 2 Olsztyn 05' 22:6

UKS SZCZYPIORNIAK Gdańsk - UKS Kontra Warszawa II 15:24

UKS Wilanowia Warszawa - SP 2 Olsztyn 05' 19:5

UKS Kontra Warszawa I - UKS Kontra Warszawa II 23:17

KPR ROKiS Radzymin - UKS SZCZYPIORNIAK Gdańsk 16 13

UKS Wilanowia Warszawa -UKS Kontra Warszawa II 19:10

SP 2 Olsztyn 05' - UKS SZCZYPIORNIAK Gdańsk 13:20

UKS Kontra Warszawa I - KPR ROKiS Radzymin 18:12

UKS Wilanowia Warszawa - UKS SZCZYPIORNIAK Gdańsk 19:12

SP 2 Olsztyn 05' - UKS Kontra Warszawa I 32:7

UKS Kontra Warszawa II - KPR ROKiS Radzymin 18:26

UKS SZCZYPIORNIAK Gdańsk - UKS Kontra Warszawa I 11:19

Strefa 1/8

UKS Iskra Bydgoszcz - MTS Kwidzyn 14:10

MDK Bartoszyce - MKS MOSiR Kętrzyn 21:10

UKS Ustroń - SP 2 Olsztyn 04 19:12

Siódemka Osowa Gdańsk - Nowa Karczma 15:13

Strefa 5/8

MTS Kwidzyn - SP 2 Olsztyn 04 14:21

MKS MOSiR Kętrzyn - Nowa Karczma 9:10

Strefa 1/4

UKS Iskra Bydgoszcz - UKS Ustroń 12:13

MDK Bartoszyce - Siódemka Osowa Gdańsk 18:17

o 7 miejsce

MTS Kwidzyn - MKS MOSiR Kętrzyn 16:13

o 5 miejsce

SP 2 Olsztyn 04 - Nowa Karczma 22:19

o 3 miejsce

Iskra Bydgoszcz - Siódemka Osowa Gdańsk 17:15

o 1 miejsce

UKS Ustroń - MDK Bartoszyce 12 10

Kolejność końcowa

1 UKS Ustroń

2 MDK Bartoszyce

3 UKS Iskra BYDGOSZCZ

4 Siódemka Osowa Gdańsk

5 SP 2 Olsztyn 04'

6 Nowa Karczma

7 MTS Kwidzyn

8 MKS MOSiR Kętrzyn

9 UKS Wilanowia Warszawa

10 UKS Kontra Warszawa I

11 KPR ROKiS Radzymin

12 UKS SZCZYPIORNIAK Gdańsk

13 UKS Kontra Warszawa II

14 SP 2 Olsztyn 05'

save 20180916 131213 picture5b9f5370afd19

Juniorzy młodsi (2002/2003)

Grupa A

KS Szczypiorniak Olsztyn - SKF Wisła Płock I 13:12

MTS Kwidzyn 03' - SPR Wybrzeże Gdańsk III 8:16

KS Szczypiorniak - Olsztyn MTS Kwidzyn 03' 24:9

SKF Wisła Płock I - SPR Wybrzeże Gdańsk III 18:13

KS Szczypiorniak Olsztyn - SPR Wybrzeże Gdańsk III 16:14

MTS Kwidzyn 03' - SKF Wisła Płock I 8:20

Kolejność

1 KS Szczypiorniak Olsztyn

2 SKF Wisła Płock I

3 SPR Wybrzeże Gdańsk III

4 MTS Kwidzyn 03'

Grupa B

Kadra W-M 03 - MKS Mazur Sierpc 02' 16:16 – karne W-M

SPR Wybrzeże Gdańsk II - Kadra W-M 03 20:14

SPR Wybrzeże Gdańsk II - MKS Mazur Sierpc 02' 15:12

Kolejność

1 SPR Wybrzeże Gdańsk II

2 Kadra W-M 03

3 MKS Mazur Sierpc 02'

Grupa C

MTS Kwidzyn 02' - SPR Wybrzeże Gdańsk I 20:10

MTS Kwidzyn 02' - SP 2 Olsztyn 03' 17:7

SPR Wybrzeże Gdańsk I - MKS Grudziądz 30:7

SP 2 Olsztyn 03' - MKS Grudziądz 15:11

MTS Kwidzyn 02' - MKS Grudziądz 27:3

SP 2 Olsztyn 03' - SPR Wybrzeże Gdańsk I 10:28

Kolejność

1 MTS Kwidzyn 02'

2 SPR Wybrzeże Gdańsk I

3 SP 2 Olsztyn 03' -

4 MKS Grudziądz

Grupa D

SMS Gdańsk - SKF Wisła Płock II 27:9

MKS Mazur Sierpc 03' - MKS Truso Elbląg 14:19

SMS Gdańsk - MKS Mazur Sierpc 03' 24:14

SKF Wisła Płock II - MKS Truso Elbląg 20:22

SMS Gdańsk - MKS Truso Elbląg 30:10

MKS Mazur Sierpc 03' - SKF Wisła Płock II 16:28

Kolejność

1 SMS Gdańsk

2 MKS Truso Elbląg

3 SKF Wisła Płock II

4 MKS Mazur Sierpc 03'

Strefa 9/15

MTS Kwidzyn 03' - MKS Mazur Sierpc 02' 9:19

SP 2 Olsztyn 03' - MKS Mazur Sierpc 03' 14:11

SKF Wisła Płock II - MKS Grudziądz 18:9

MKS Mazur Sierpc 02' - SPR Wybrzeże Gdańsk III 18:20

SP 2 Olsztyn 03' - SPR Wybrzeże Gdańsk III 9:22

MKS Mazur Sierpc 03' - MKS Mazur Sierpc 02' 12:14

MKS Mazur Sierpc 03' - MTS Kwidzyn 03' 14:15

SP 2 Olsztyn 03' - SKF Wisła Płock II 16:14

SPR Wybrzeże Gdańsk III - MKS Mazur Sierpc 02' 17:11

MKS Grudziądz - MTS Kwidzyn 03' 15:11

Strefa 1/8

KS Szczypiorniak Olsztyn – Kadra W-m 03 17:13

SPR Wybrzeże Gdańsk II - SKF Wisła Płock I 12:16

MTS Kwidzyn 02' - MKS Truso Elbląg 12:4

SMS Gdańsk - SPR Wybrzeże Gdańsk I 18:20

Strefa 5/8

Kadra W-M 03- MKS Truso Elbląg 12:16

SPR Wybrzeże Gdańsk II - SMS Gdańsk 12:22

Strefa 1/4

KS Szczypiorniak Olsztyn - MTS Kwidzyn 02' 14:18

SKF Wisła Płock I - SPR Wybrzeże Gdańsk I 12:10

o 7 miejsce

SPR Wybrzeże Gdańsk II – Kadra W-M 03 9:12

o 5 miejsce

MKS Truso Elbląg - SMS Gdańsk 11:26

o 3 miejsce

KS Szczypiorniak Olsztyn - SPR Wybrzeże Gdańsk I 14:20

o 1 miejsce

MTS Kwidzyn 02' - SKF Wisła Płock I 14:13

Końcowa kolejność

1 MTS Kwidzyn 02'

2 SKF Wisła Płock I

3 SPR Wybrzeże Gdańsk I

4 KS Szczypiorniak Olsztyn

5 SMS Gdańsk

6 MKS Truso Elbląg

7 Kadra W-M 03

8 SPR Wybrzeże Gdańsk II

9 SPR Wybrzeże Gdańsk III

10 MKS Mazur Sierpc 02'

11 SP 2 Olsztyn 03'

12 SKF Wisła Płock II

13 MKS Grudziądz

14 MTS Kwidzyn 03'

15 MKS Mazur Sierpc 03'

41885478 701035083591784 4421857444720803840 n

Juniorzy (2000/2001)

MTS Giżycko - SPR Wybrzeże Gdańsk II 15:46

SPR Wybrzeże Gdańsk I - MTS Kwidzyn 24:29

KS Szczypiorniak Olsztyn - MKS Truso Elbląg 25:25

MTS Giżycko - MTS Kwidzyn 18:36

SPR Wybrzeże Gdańsk II - MKS Truso Elbląg 31:19

SPR Wybrzeże Gdańsk I - KS Szczypiorniak Olsztyn 22:28

MTS Giżycko - MKS Truso Elbląg 21:27

SPR Wybrzeże - Gdańsk II SPR Wybrzeże Gdańsk I 33:19

MTS Kwidzyn - KS Szczypiorniak Olsztyn 32:27

MTS Kwidzyn - SPR Wybrzeże Gdańsk II 16:12

MKS Truso Elbląg - SPR Wybrzeże Gdańsk I 22:23

MTS Giżycko - KS Szczypiorniak Olsztyn 18:33

MTS Giżycko - SPR Wybrzeże Gdańsk I 14:27

MKS Truso Elbląg - MTS Kwidzyn 12:32

KS Szczypiorniak Olsztyn - SPR Wybrzeże Gdańsk II 25:19

Kolejność końcowa

1 MTS Kwidzyn

2 SPR Wybrzeże Gdańsk II

3 KS Szczypiorniak Olsztyn

4 SPR Wybrzeże Gdańsk I

5 MKS Truso Elbląg

6 MTS Giżycko

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn