W II lidze - Tylko Jeziorak wrócil z punktami, Szczypiorniak i MKS MOSiR nie nawiązali walki

W II lidze piłkarzy ręcznych (grupa pomorska) z naszego tercetu tylko Jeziorak Iława zdobył punkty pokonując wysoko w Gniewie Latochę Agropom 37:27 (17:14). MKS MOSiR Kętrzyn nie sprostał na własnym boisku Tytanom Wejherowo przegrywając 19:32 (8:18). Zdziesiątkowani kontuzjami gospodarze nie wiele za wiele do powodzenia. W niedzielę Szczypiorniak Olsztyn bardzo wysoko uległ SMS II Gdańsk 21:36 (12:24)

Latocha Agropom Gniew – Jeziorak Iława 27:37 (14:17)

Jeziorak Iława: Grzegorz Dudek, Marcin Prorok, Krzysztof Szajkowski-4, Łukasz Kamiński-1, Karol Kosopud-1, Tomasz Kalwas-1, Jakub Jarzab-5 , Wiktor Żochowski, Grzegorz Baliński, Dawid Mrtchyan, Dominik Rogala-8, Jakub Minder-2, Maciej Malinowski-4, Marcin Zagrajek-11

W pełni zasłużone zwycięstwo iławian, którzy zwłaszcza w drugiej części uzyskali wyraźna przewagę. Ale i początek należał do gości, którzy w 9 min. prowadzili 6:3. Rywale doprowadzili do wyrównania i do 24 min trwała zacięta walka bramka za bramkę. Końcówka pierwszej polowy to mocne natarcie Jezioraka. Tuż po przerwie skoncentrowani iławianie powiększyli różnicę. Na kwadrans przed końcem było już 25:19 i emocje się skończyły. Goście grali bardzo spokojnie punktowali bezlitośnie. Doskonały mecz rozegrał Marcin Zagrajek – zdobywca 11 bramek

MKS MOSiR Kętrzyn – Tytani Wejherowo 19:32 (8:18)

MKS MOSiR Kętrzyn: Gryczka, Pałachowski, Dziakiewicz-7, Tymoszuk-1, Niedziałkowski, Pałasz-3, Guźniczak-1, Kręciewski-3, Pietrasik-1, Wójcik-3,

Mecz był jednostronnym widowiskiem. Przewaga gości ewidentna, choć gospodarze wypadli lepiej niż przed tygodniem w Brodnicy. Trzeba cierpliwie czekać by doszli do siebie kontuzjowani zawodnicy, bo trudno nawiązać walkę z silnym rywalom nie mając zmienników. Po przerwie kętrzynianie walczyli bardzo ambitnie by różnica była jak najmniejsza.

SMS ZPRP II Gdańsk – KS Szczypiorniak Olsztyn 36:21 (24:12)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński oraz Jakub Jurewicz-6, Wiktor Domżała, Robert Targoński-1, Filip Lewalski-1, Jakub Kozłowski-2, Kacper Walczak, Adam Cudzewicz, Adam Malina-2, Jakub Ostrówka, Tymoteusz Borysiuk-7, Sebastian Brozda-1, Damian Dyszkowski-1, Maciej Retkiewicz, Maciej Milewski

Olsztynianie niestety nie nawiązali walki z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. To ekipa bardzo mocna, wybiegana. Gospodarze od razu rzucili się do ataku. Bramki zdobywali zbyt łatwo, a duża przewaga ustawiła mecz już do końca. Po przerwie Szczypiorniak zagrał nieco lepiej, ale nie na tyle by zagrozić przeciwnikowi. Uwagę zwraca dobra skuteczność Tymoteusza Borysiuka – 7 bramek

Latocha Agropom Gniew - ITS Jeziorak Iława 27:37 / 14 - 17 /

KS Szczypiorniak Gniezno - SKPR USAR Kwidzyn 26:29 / 13 - 12 /

SMS II ZPRP Gdańsk - KS Szczypiorniak Olsztyn 36:21 / 24 - 12 /

AZS UKW Bydgoszcz - MLKKS Borowiak Czersk 33:23 / 17 - 14 /

KPR Gryfino - MKS Grudziądz 35:26 / 16 - 14 /

MKS Henri-Lloyd Brodnica - AZS UMK Toruń 44:24 / 23 - 14 /

MKS MOSIR Kętrzyn - KS Tytani Wejherowo 19:32 / 8 - 18 /

1 MKS Henri-Lloyd Brodnica 2 6 84:43