W II lidze – Jeziorak mocno przepytał studentów, MKS MOSiR znów na tarczy, przegrana końcówka Szczypiorniaka

W rozegranej w weekend (29/30 września) w kolejce II ligi Jeziorak Iława sprawił kibicom dużo radości gromiąc akademików z Bydgoszczy 29:16 (15:7). Znów gorycz wysokiej porażki 19:41 (12:16) przeżyli zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn. Tym razem w roli surowego nauczyciela wystąpił USAR Kwidzyn. Szczypiorniak Olsztyn przegrał w niedziele z KPR Gryfino 26:30 (13:13)

Jeziorak Iława – AZS UKW Bydgoszcz 29:16 (15:7)

Jeziorak Iława: Grzegorz Dudek, Marcin Prorok, Krzysztof Szajkowski, Łukasz Kamiński-1, Karol Kosopud-3, Jakub Jarzab-3, Maciej Szymaniak, Wiktor Żochowski-1, Grzegorz Baliński-2, Dawid Mrtchyan, Adam Ziarnicki, Dominik Rogala-4, Jakub Minder, Maciej Malinowski-10, Marcin Zagrajek-5.

Gospodarze od początku uzyskali miażdżącą przewagę. Grali znakomicie w obronie, szybko kontratakowali i bramki padały jak z rogu obfitości. W 21 minucie Jeziorak prowadził 11:2 i spotkanie było już rozstrzygnięte. Później tempo nieco spadło, trener miał okazje wykorzystać w grze wszystkich swoich zawodników. Iławianie zaprezentowali się efektownie, ale przy ocenie trzeba brać poprawkę na klasę przeciwnika.

USAR Kwidzyn – MKS MOSiR Kętrzyn 41:19 (18:12)

MKS MOSiR Kętrzyn: Maciej Gryczka, Marcin Pałachowski, Sławomir Tymoszuk, Paweł dziakiewicz-4, Dominik Pałasz-5, Jan Guźniczak-1, Krystian Kręciewski-2, Maciej Wójcik-3, Bartosz Pietrasik-2, Tomasz Mikłasz-2

Od pierwszych minut zarysowała się dominacja szczypiornistów z Kwidzyna. Po kwadransie było goście poprawili grę i mecz wyrównał się, ale gospodarze cały czas kontrolowali sytuacji. Po przerwie kętrzynianie słabli z minuty na minutę i jedyna zagadka były rozmiary ich porażki. Wynik niestety odzwierciedla aktualne możliwości obu drużyn

KS Szczypiorniak Olsztyn - KPR Gryfino 26:30 (13:13)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Michał Bieluch oraz Jakub Jurewicz-6, Robert Targoński-2, Filip Lewalski-2, Jakub Kozłowski-5, Mateusz Kołoszko-2, Adam Cudzewicz-5, Adam Malina-1, Jakub Ostrówka-3, Wiktor Domżała, Kacper Walczak, Maciej Milewski, Maciej Retkiewicz, Wojciech Zieliński, Tymoteusz Borysiuk, Maciej Kozłowski.

Jeszcze w 55 minucie był remis 25:25 i sprawa ostatecznego rozstrzygnięcia była zupełnie otwarta. Niestety, zadecydowało dużo większe doświadczenie gości, którzy końcówkę rozegrali wzorowo, natomiast olsztynianie nie uniknęli poważnych błędów. Można to zrzucić na karb ich młodości, oby tylko wyciągnęli wnioski na przyszłość. Temu służy ich udział w rozgrywkach II ligi.

KS Szczypiorniak Olsztyn - KPR Gryfino 26:30 / 13:13 /

KS Tytani Wejherowo - AZS UMK Toruń 45:25 / 23 - 5 /

ITS Jeziorak Iława - AZS UKW Bydgoszcz 29:16 / 15 - 7 /

MLKS Borowiak Czersk - KS Szczypiorniak Gniezno 26:24 / 13 - 13 /

SKPR USAR Kwidzyn - MKS MOSIR Kętrzyn 41:19 / 18 - 12 /

MKS Grudziądz - MKS Sambor II Tczew 31:23 / 18 - 10 /

MKS Henri-Lloyd Brodnica - SMS II ZPRP Gdańsk 24:26 / 8 - 9 /

1 SKPR USAR Kwidzyn 3 9 104:74