W II lidze Krótkie zrywy Jezioraka to za mało, w Wejherowie KS Szczypiorniak ugiął się na finiszu, w Gnieźnie MKS MOSiR bez szans

W sobotim (27 października) meczu II ligi KS Szczypiorniak Olsztyn przegrał w Wejherowie Tytanami 24:34 (13:15), ale ugiął sie dopiero w końcówce. W rozegranym w czwartek (25 października) ITS Jeziorak Iława przegrał z SMS ZPRP II Gdańsk 23:33 (14:15).  Iławianie mieli momenty niezłej gry, ale to za mało.   MKS MOSiR Kętrzyn przegrał w Gnieźnie ze Szczypiorniakiem 21:35 (7:20)

ITS Jeziorak Iława – SMS ZPRP II Gdańsk 23:33 (14:15)

ITS Jeziorak Iława: Grzegorz Dudek, Marcin Prorok oraz Maciej Malinowski-7, Mariusz Zawłocki, Krzysztof Szajkowski, Wiktor Żochowski-1, Łukasz Kamiński-2, Jakub Jarząb-6, Maciej Szymaniak, Grzegorz Baliński, Adam Ziarnicki, Dominik Rogala-4, Marcin Zagrajek-3

Już pierwsze minuty pokazały, że o zwycięstwo w tej potyczce będzie bardzo ciężko. Gdańszczanie od początku dyktowali warunki. W 7 min było 6:3, w 20 min. 10:7, w 25 min. 14:10. Wtedy gospodarze zdobyli się na pierwszy zryw i zredukowali różnicę do jednego trafienia (14:15). Gdy tuż po przerwie wyrównali na 15:15 kibice mieli nadzieję, że role się odwrócą, ale szybcy i wybiegani uczniowie SMS ZPRP błyskawicznie odskoczyli na kilka bramek, a w ostatnich minutach przypieczętowali zwycięstwo, bo Jeziorak wyraźnie stracił motywację, a obrona przypominała ser szwajcarski.

Tytani Wejherowo - KS Szczypiorniak Olsztyn 34:24 (15:13)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński oraz Jakub Jurewicz-7, Dominik Lewandowski-3, Filip Mazurek, Robert Targoński-2, Filip Lewalski-2, Jakub Kozłowski-1, mateusz Reszczyński-2, Adam Cudzewicz-3, Adam malina, Konrad Domian-1, Jakub Ostrówka-3, Maciej Kozłowski

Olsztynianie grali nieźle, ale do 50 minuty, kiedy gospodarze wprawdzie prowadzili, ale nieznacznie. Na finiszu goscie popełnili wiele prostych błędów, rywale z tego skorzystali i odniesli wysokie zwycięstwo. Sukces gospodarzy zasłużony, choć końcowy wynik nie w pełni ilustruje pzrebieg wydarzeń na boisku.

Szczypiorniak Gniezno - MKS MOSiR Kętrzyn 35:21 (20:7)

MKS MOSiR Kętrzyn: Gryczka, Tymoszuk-1, Dziakiewicz-6, Pałasz-10, Kręciewski, Wójcik, Mikłasz-3, Jasionek-1

Niespodzianki nie było. Gospodarze rozpoczeli mecz z impretem i od razu uzyskali duża przewage. Po przerwie tempo spadło, a goście nawiązali walke, ale oczywiście o odrobieniu strat nie było mowy.