W lidze wojewódzkiej juniorów młodszych (3). Podwójna radość trenera Andrzeja Cichockiego

W minioną sobotę (27 października) rozegrano 3 kolejkę spotkań ligi wojewódzkiej juniorów młodszych w piłce ręcznej W najciekawszym meczu w Elblągu zespół Truso przegrał z MDK Bartoszyce 27:28 (12:15). Trener gości Andrzej Cichocki byl podwójnie szczęśliwy: ze zwycięstwa swoich chłopców i otrzymanej odznaki ZPRP za „Zasługi dla Piłki Ręcznej”. Gratulujemy, bo praca Pana Andrzeja w Bartoszycach jest nieoceniona.

MKS Truso Elbląg – MDK Bartoszyce 27:28 (12:15)

Truso Elbląg: Michał Górka, Dominik Latarski-8, Kacper Wocial , Patryk Plak, Marek Szot Jakub Masłowski, Paweł Piotrowski, Cezary Stepień-3, Mikołaj Sowiński-1, Jakub Masalski-4, Radosław Tatar-3, Jakub Bartkowski-8, Mateusz Plak. Jakub Kreft, Wojciech Szybilski, Kornel Żelichowski

MDK Bartoszyce: Maciej Szewczyk, Bartek Działa(3), Czarek Lasota, Hubert Działa, Mateusz Bembas, Kacper Habiński(4), Jakub Tokarz(12), Szymon Kanclerz(7), Jakub Lewandowski(2), Dominik Bartnicki, Dawid Marciniak, Filip Tokarz, Maciej Świątek, Pawłowski Kacper. Trener: Andrzej Cichocki

z44823001

Do 20 minuty wynik oscylował w granicach remisu. Końcówka pierwszej połowy to dobra gra w obronie oraz skuteczne ataki MDK, co dało gościom trzybramkowe prowadzenie. Po przerwie spodziewano się riposty Truso. Tymczasem to Bartoszyce powiększały dystans. W 40 minucie prowadziły 20:15. W ostatnich minutach do ataku zerwali się elblążanie, a w poczynania rywali wkradło się zdenerwowanie. Posypały się kary i Truso doprowadziło do remisu. Ostatnia akcja należała jednak do MDK. Rzut karny na wagę zwycięstwa wykonał Szymon Kanclerz.

KS Szczypiorniak I Olsztyn – MUKS Omega Mrągowo 34:20 (17:8)

KS Szczypiorniak I Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Maciej Kozłowski, Robert Targoński-4, Filip Lewalski-2, Jakub Kozłowski-3, Maciej Retkiewicz-4, Jakub Markowski-3, Maciej Sporzyński, Maciej Milewski, Wojciech Zieliński-3, Kacper Walczak-3,Damian Dyszkowski-4, Paweł Krawczyński, Piotr Kopczyńsk-2, Mateusz Reszczyński-2, Tymoteusz Borysiuk-4

Omega Mrągowo: Jakub Purzycki, Mateusz Barczyk-1, Jakub Żbikowski-1, Patryk Zientarski-4, Bartłomiej Drężek, Bartosz Polonis, Marceli Węglewski, Dawid Kurbiedź-4, Adam Panek-Czupta, Filip Wiatrow, Mateusz Kiejdo, Tomasz Laska-1, Kacper Ostaszewski, Nikodem Mazurek-5, Viktor Jabłoński-4

Faworyci odnieśli dośś łatwe zwycięstwo. Mrągowianie trzymali się dzielnie do 18 minuty, kiedy gospodarze prowadzili tylko 9:7. Potem w ciągu sześciu minut zdobyli sześć bramek i ta przewaga pozwoliła im na swobodna grę. Po przerwie dystans systematycznie rósł. Gospodarze zagrali w prawie najmocniejszym składzie, a wielu zawodników ma już zaliczony II ligowy staż.

KS Szczypiorniak II Olsztyn – MTS Gizycko 35:21 (17:9)

KS Szczypiorniak II Olsztyn: Dominik Jamrószka-4, Maciej Warmiński-11, Jakub Bednarczyk-1, Igor Kozłowski, Mateusz Jaszczak, Kacper Litwińczyk, Karol Domagalski-3, Eryk Kulas-4, Rafał Dzieniszewski-3, Michał Mielewczyk-2, Mateusz Mościcki-3, Kamil Seledec-1, Wiktor Orchowski, Jakub Bądzelewski-3

MTS Giżycko: Oskar Tiwończuk-3, Adam Polakowski-6, Krystian Bereza-3, Micha Sawko, Michał Wojgienica-1, Ernest Pawlak, Damian Nowakowski-4, Jakub Cedrowski, Mikołaj Kowalski, Mateusz Siedlecki-4, Konrad Miechowicz

Jednostronne widowisko. Olsztynianie przeważali od pierwszej do ostatniej minuty

1 KS Szczypiorniak I Olsztyn 2 6 69:36

2 MDK Bartoszyce 3 6 88:79

3 MKS Truso Elbląg 3 6 99:77

4 KS Szczypiorniak II Olsztyn 3 3 74:89

5 MUKS Omega Mrągowo 3 3 71:91

6 MTS Giżycko 2 0 48:77