Kram Start cały czas walczy o szóstkę – Punkty zapisane, ale bez zachwytów

Piłkarki ręczne Kram Start wygrały, ale akurat w sobotnim (3 listopada) meczu z Ruchem Chorzów były zdecydowanymi faworytkami. Zwycięstwo 28:23 (14:11) było wręcz obowiązkiem, a gra elblążanek nie wzbudziła zachwytów. Był nawet w drugiej części moment zagrożenia, na szczęście Start szybko opanował sytuacje i pewnie zdobył komplet punktów.

EKS Kram Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów 28:23 (14:11)

Kram Start Elbląg: Klaudia Powaga, Wioleta Pająk, Magda Balsam-3, Barbara Choromańska, Justyna Świerczek-4, Aleksandra Jędrzejczyk-6, Wiktoria Tarczyluk, Tatjana Trbovic-1, Joanna Gadzina-4, Patrycja Świerżewska-6, Paulina Uścinowicz, Paulina Stapurewicz-1, Hanna Yashchuk-3

Elblążanki prowadziły przez całe spotkanie, ale nie była to przewaga, która dawała pełen komfort. Ruch nie należy do potentatów superligi i można było spodziewać się wyraźniejszej dominacji miejscowych. Na przerwę schodziły z trzybramkowym zapasem, ale w 42 minucie sytuacja stała się podbramkowa, bowiem było już tylko 18:17 dla Startu. Dwie szybko zdobyte bramki odbudowały przewagę i już do końca elblążanki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Wydaje się jednak , ze zespół stać na więcej i tego kibice oczekują zwłaszcza gdy przyjdzie się zmierzyć z bardziej wymagającymi przeciwniczkami. Na razie cel jest konkretny. Znaleźć się w czołowej szóstce.

Metraco Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin 27:22 ( 12:12 )

EKS Start Elbląg -   KPR Ruch Chorzów 28:23 ( 14:11 )

KPR Jelenia Góra - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 26:23 ( 12:13 )

KPR Gminy Kobierzyce - Korona Handball Kielce 34:24 ( 17:14 )

SPR Pogoń Szczecin - Energa AZS Koszalin 25:29 (12:12)