Horror Warmii Energa w Tczewie – Pomyślny finał, ale to była droga przez mękę

Ciężko idzie w tym sezonie I-ligowym piłkarzom ręcznym Warmii Energa. Nawet mecze z teoretycznie najsłabszymi rywalami stają się dużym problemem i tak było w sobotę (3 listopada) w Tczewie, gdzie olsztynianie „wymęczyli” zwycięstwo 26:25 (11:12) nad ostatnim w tabeli, Samborem, który do tej pory przegrał wszystkie spotkania. Wszystko skończyło się pomyślnie, ale poziom gry nada l jest daleki od oczekiwań.

MKS Sambor Tczew – OKPR Warmia Energa Olsztyn 25:26 (12:11).

Warmia Energa Olsztyn: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura, Kacoer Kłodziński, Piotr Dzido-1, Szymon Hegier-1, Marek Starzec, Bartosz Idzikowski-3, Tomasz Pasymowski, Mateusz Kopyciński-7, Michał Sikorski-1, Mateusz Kosmala, Wojciech Golks-2, Victor Olewniczak, Paweł Deptuła, Radosław Dzieniszewski-8, Marcin Malewski-2.

Mecz był bardzo wyrównany i na całym dystansie żadna ze stron nie wypracowała sobie znaczącej przewagi. I tak doszło do nerwowej końcówki. Warmia objęła prowadzenie na pół minuty przed syreną. Gospodarze wznowili grę i mieli akcję na wyrównanie, ale zgubili piłkę, a wtedy zwycięstwo olsztynian było już przesądzone. Nie był to wielki mecz, dlatego te trzy zdobyte punkty są szczególnie cenne.

Jeśli szukać tu optymistycznych aspektów to należy odnotować powrót na boisko w nieco większym wymiarze gry Marcina Malewskiego i Pawła Deptuły. Trudno od nich oczekiwać od razu dużej formy, ale z każdą kolejką powinno być lepiej. W Tczewie rolę egzekutorów wypełnili: Mateusz Kopyciński i Radosław Dzieniszewski, którzy łącznie zdobyli 15 z 26 bramek. Czekamy jednak na większą siłę ognia, bowiem w innych zawodnikach tez drzemią duże możliwości.

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik stanęli w niedzielę (4 listopada) przed arcytrudnym zadaniem. Wizyta w Wągrowcu u wicelidera, który zgromadził do tej pory komplet punktów stawiała elblążan praktycznie na straconej pozycji. Ci jednak podjęli rękawicę, rozegrali bardzo dobre spotkanie i przegrali dopiero na samym finiszu 30:33 (15:14). Swa postawą jednak zaimponowali.

MKS Nielba Wągrowiec – KS Meble Wójcik Elbląg 33:30 (14:15)

Goście od początku byli bardzo bojowo nastawieni. Nie przestraszyli klasy rywali, śmiało realizowali swój plan gry. Po 10 minutach był remis 5:5, po kwadransie to Meblarze prowadzili 8:7. Wprawdzie gospodarze szybko przejęli inicjatywę uzyskując dwubramkową przewagę, ale końcówka pierwszej części znów należała do zespołu z Elbląga, który schodził do szatni na przerwę przy korzystnym wyniku 15:14.

Można było się obawiać wznowienia gry, bowiem nieoczekiwany scenariusz pierwszej polowy był efektem nie tylko dobrej postawy Meblarzy, a być może zbyt luźnego podejścia do spotkania stuprocentowych faworytów. Tymczasem goście nadal grali bardzo skutecznie i odpierali ataki Nielby. W 40 minucie Elbląg prowadził 22:20, w 50 minucie 28:27. Przyszedł najtrudniejszy okres, kiedy oprócz ambicji i determinacji liczą się: wyrównany skład i doświadczenie. Pod tym względem atuty szczypiornistów z Wagrowca były niepodważalne i to się potwierdziło w praktyce. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 30:28 (55 minuta) i już nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, które przyszło im jednak z najwyższym trudem.

MKS Nielba Wągrowiec - KS Meble Wójcik Elbląg 33:30 ( 14:15 )

Gwardia Koszalin - CKS Jurand Ciechanów 37:30 ( 19:14 )

MKS Sambor Tczew - OKPR Warmia Energa Olsztyn 25:26 ( 12:11 )

KS Stal Gorzów – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 24:28 (8:14)