Ambitni Meblarze postraszyli Nielbę – Na finiszu czegoś zabrakło

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik stanęli w niedzielę (4 listopada) przed arcytrudnym zadaniem. Wizyta w Wągrowcu u wicelidera, który zgromadził do tej pory komplet punktów stawiała elblążan praktycznie na straconej pozycji. Ci jednak podjęli rękawicę, rozegrali bardzo dobre spotkanie i przegrali dopiero na samym finiszu 30:33 (15:14). Swa postawą jednak zaimponowali.

MKS Nielba Wągrowiec – KS Meble Wójcik Elbląg 33:30 (14:15)

KS Meble Wójcik Elbląg: Ram, Dąbrowski, Jaworski - Boneczko 11, Spychalski 6, Karczewski 3, Krawiec 3, Stępień 2, Nowakowski 2, Ławrynowicz 1, Lachowicz 1, Rudnicki 1, Ostałowski, Budzich, Załuski, Sparzak.

Goście od początku byli bardzo bojowo nastawieni. Nie przestraszyli klasy rywali, śmiało realizowali swój plan gry. Po 10 minutach był remis 5:5, po kwadransie to Meblarze prowadzili 8:7. Wprawdzie gospodarze szybko przejęli inicjatywę uzyskując dwubramkową przewagę, ale końcówka pierwszej części znów należała do zespołu z Elbląga, który schodził do szatni na przerwę przy korzystnym wyniku 15:14.

Można było się obawiać wznowienia gry, bowiem nieoczekiwany scenariusz pierwszej polowy był efektem nie tylko dobrej postawy Meblarzy, a być może zbyt luźnego podejścia do spotkania stuprocentowych faworytów. Tymczasem goście nadal grali bardzo skutecznie i odpierali ataki Nielby. W 40 minucie Elbląg prowadził 22:20, w 50 minucie 28:27. Przyszedł najtrudniejszy okres, kiedy oprócz ambicji i determinacji liczą się: wyrównany skład i doświadczenie. Pod tym względem atuty szczypiornistów z Wagrowca były niepodważalne i to się potwierdziło w praktyce. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 30:28 (55 minuta) i już nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, które przyszło im jednak z najwyższym trudem.

MKS Nielba Wągrowiec - KS Meble Wójcik Elbląg 33: 30 ( 14:15 )

Gwardia Koszalin - CKS Jurand Ciechanów 37:30 ( 19 : 14 )

MKS Sambor Tczew - OKPR Warmia Energa Olsztyn 25:26 ( 12:11 )

KS Stal Gorzów – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 24:28 (8:14)