Meblarze pożegnali się z Pucharem Polski – Gwardia Koszalin jednak za mocna

W meczu pierwszej rundy centralnego Pucharu Polski piłkarze ręczni KS Meble Wójcik przegrali w środę (5 grudnia) w Elblągu z SPR Gwardia Koszalin 22:24 (12:11). Oba zespoły rywalizują w tej samej grupie I ligi i tu też gwardziści są dużo wyżej notowani. Nie mamy już przedstawiciela okręgu warmińsko-mazurskiego w turnieju PP. Przypomnijmy, że w finale wojewódzkim Meblarze pokonali Warmię Energa Olsztyn 27:25.

KS Meble Wójcik Elbląg – Gwardia Koszalin 22:24 (12:11)

KS Meble Wójcik Elbląg Wójcik: Jaworski, Dąbrowski, Ram - Nowakowski 5, Boneczko 4, Krawiec 3, Lachowicz 3, Stępień 3, Karczewski 2, Ławrynowicz 1, Ostałowski 1, Sparzak, Budzich, Rudnicki.

Elblążanie odpadli z turnieju po twardym boju, w którym notowaliśmy dużo remisów. Na pełnym dystansie gospodarze dotrzymywali kroku faworytom. Grali z dużym zaangażowaniem, natomiast szwankowała skuteczność i to szczególnie odbiło się w końcówce spotkania. Meblarze ostatnią bramkę zdobyli w 53 minucie (Adam Nowakowski) i notowaliśmy wówczas remis 22:22. Potem celnie rzucali już tylko gwardziści. To mocna drużyna, wzmocniona w tym sezonie zawodnikami zza wschodniej granicy.

Nie da się ukryć, że zespół z Elbląga odczuwał trudy wtorkowego meczu ligowego z SMS Gdańsk. To widać było właśnie w ostatnich, decydujących minutach.