Zaległości w lidze młodzików odrobione – Play Ostróda postawił się faworytom z Elbląga

W zaległym meczu ligi wojewódzkiej młodzików (grupa A) KS Play Ostróda przegrał z MKS Truso Elbląg 25:28. Gospodarze mieli jeszcze teoretyczne szanse na zajęcie w grupie drugiego miejsca, ale musieliby wygrać różnica większa niż 18 bramek. Oczywiście w praktyce było to niemożliwe, ale fakt, że ostródzianie postawili faworytom zacięty opór też zasługuje na uznanie. Postęp drużyny jest oczywisty,

KS PLAY Ostróda – MKS Truso Elbląg 25:28 (11:12)

KS PLAY Ostróda: ROCHOWICZ Mariusz, PETAŚ Maciej, ORZECHOWSKI Dawid, PIECH Andrzej - 13, LEWANDOWSKI Oskar - 7, WRÓBLEWSKI Kacper, ZYSKA Dominik, MAZUREK Dawid - 2, SZCZEPAŃSKI Paweł - 2, SURMA Tymoteusz, RYBIŃSKI Igor, ANDRUSZKIEWICZ Marcin, ANDRUSZKIEWICZ Michał, ZWIERZYKOWSKI Marcel, MATYSIUK Witold - 1, MAŁKOWSKI Jan. Karne 0/2, Kary: 4 min.

MKS Truso Elbląg: MARCINEK Kacper, ŻELICHOWSKI Kornel, SZAR Maciej - 1, JASKORZYŃSKI Konrad, WÓJCIK Damian - 7, TOPOLSKI Maciej - 2, WOCIAL Kacper - 2, KOPROWSKI Mateusz - 2, GROTH Kamil - 1, GRABIŃSKI Gabriel, SZYBILSKI Wojciech - 13, FRANCZUK Jacek, MARCZAK Filip, LASIŃSKI Patryk, BRATUŚ Bartłomiej. Karne 2/2 Kary: 4 min.

Przebieg meczu: 1:3, 4:5, 7:7, 8:10, 11:12 // 14:15, 17:18, 20:22, 21:26, 25:28.

W pierwszym spotkaniu tych zespołów elblążanie odnieśli wysokie zwycięstwo i to oni byli zdecydowanym faworytem. Początek meczu zdawał się to potwierdzać. Gospodarze nie mogli oddać skutecznego rzutu i po czterech minutach przegrywali 0:3. Dopiero przy tym wyniku ostródzianie „obudzili się”. Szybko doprowadzili do remisu i od tego czasu mecz przez długi czas toczył się „bramka za bramkę”. W końcówce pierwszej połowy zespół Truso ponownie uciekł na 3 trafienia, jednak przed samą przerwą gospodarzom udało się zniwelować tą różnicę do jednej bramki. W pierwszej części meczu oba zespoły raziły nieskutecznością, wiele rzutów mijało bramkę, bądź trafiało prosto w bramkarzy.

W drugiej odsłonie spotkania przez kwadrans wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w ostatnich 10 minutach faworyci, wykorzystując kilka błędów opadających z sił gospodarzy, uzyskali większą przewagę. Zespół z Ostródy dysponował w tym meczu większym zagrożenie rzutowym z II linii, zawodnicy Truso grali zaś dużo szybciej i byli znacznie lepiej przygotowani pod względem taktycznym. Bolączką obu zespołów była niezliczona liczba błędów w grze defensywnej.

1 KS Szczypiorniak I Olsztyn 5 15 193:58

2 MKS Truso Elbląg 5 12 138:133

3 KS Play Ostróda 5 3 89:159

4 IKS Jeziorak Iława 5 0 94:166