Start Elbląg poległ dopiero w końcówce – A było już znakomicie...

W meczu drugiej kolejki rundy rewanżowej superligi kobiet piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w sobotę (12 stycznia) w Lublinie z MKS Perła 17:22 (10:9). Jak zwykle konfrontacja czołowych od lat drużyn krajowych rozgrywek przyniosła mnóstwo emocji, a końcowy wynik nie odzwierciedla w pełni przebiegu gry, bowiem walka była bardzo wyrównana, a tuż po przerwie zanosiło się nawet na sukces elblążanek.

MKS Perła Lublin - EKS Start Elbląg 22:17 (9:10)

EKS Start Elbląg: Aleksandra Bałdyga, Wioleta Pająk – Magda Balsam-2, Barbara Choromańska-2, Justyna Świerczek-4, Joanna Waga-2, Aleksandra Jędrzejczyk, Tatjana Trbović-2, Joanna Gadzina-1, Patrycja Świerżewska-4, Paulina Uścinowicz, Hanna Yashchuk

Zespół Startu postawił zdecydowanie na defensywę i trzeba przyznać, że plan taktyczny sprawdzał się przez długie minuty. Po kwadransie był remis 5:5, a mała liczba zdobytych bramek to efekt bardzo zaangażowanej gry obronnej z obu stron.. Do przerwy Start prowadził 10:9 i oczywiście sprawa wyniku końcowego była absolutnie otwarta.

Tuż po zmianie stron elblążankom udało się odskoczyć na trzy trafienia (12:9) i wydawało się, że spora zaliczka pomoże drużynie realizować swój plan. Lublinianki bardzo szybko odpowiedziały. Już po trzech minutach doprowadziły do wyrównania (13:13) i stan równowagi z minimalnymi odstępstwami trwał do 54 min, kiedy było 18:17 dla MKS Lublin. Zapowiadała się fascynująca końcówka, tymczasem szczypiornistki Startu dały się zaskoczyć. Później chcąc odrabiać straty, spieszyły się, popełniały błędy i rywalki zdobywały bramki, stąd dość wysoki wynik 22:17.

Elblążanki zaprezentowały się z dobrej strony, zabrakło może siły ognia, ale w meczach z bardzo wymagającymi przeciwniczkami znacznie trudniej nam zdobywać bramki. Nie mamy takich indywidualności jak w poprzednich sezonach.

KPR Jelenia Góra -  Korona Handball Kielce 31:28 (18:9)

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. -  KPR Ruch Chorzów 41:33 (20:15)

Energa AZS Koszalin -  UKS PCM Kościerzyna 37:26 (21;12)

Pewny awans w Pucharze Polski

Dzień po meczu ligowym z MKS Perła piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały w Lublinie MKS AZS UMCS Lublin 31:14 i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski

MKS AZS UMCS Lublin - EKS Start Elbląg 14:31 (5:14)

EKS Start Elbląg : Pająk, Bałdyga - Balsam 6, Świerżewska 6, Choromańska 4, Świerczek 4, Yashchuk 4, Wtulich 2, Waga 2, Gadzina 2, Jędrzejczyk 1