Międzynarodowy Turniej Oldboy’s im Zenona Kowalewskiego – W Gołdapi międzynarodowe towarzystwo

Fot. nadesłane

W sobotę (19 stycznia) UKS Jaćwingowie Gołdap był organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Oldboy’s im. Zenona Kowalewskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Gołdapski, który ufundował puchary i pamiątkowe statuetki. W turnieju wystąpiło pięć drużyn z Bartoszyc, rosyjskiego Kaliningradu, białoruskiego Mińska, litewskiego Alytusu oraz drużyna gospodarzy wspierana przez kolegów z Ełku.

Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo wyrównana, zwyciężyła drużyna z Białorusi, drugie miejsce zajęły Bartoszyce, na trzecim uplasowali się zawodnicy z Gołdapi. Tuż za podium znalazły się drużyny z Litwy i Rosji.

Turniej im. Zenona Kowalewskiego jest fantastycznym wydarzeniem sportowym nawiązującym do długoletniej tradycji szczypiorniaka w Gołdapi . Z każdym rokiem przyciąga nowe drużyny, a dzięki międzynarodowej obsadzie pozwala na nawiązanie nowych znajomości i promocję miasta za granicami kraju.

Szczególne podziękowania należą się: Piekarni Tygrys Banie Mazurskie, Studiu Reklamy Grafix oraz wolontariuszom i zawodnikom klubu, którzy pomagali przy organizacji tego przedsięwzięcia.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn