Życzenia Wielkanocne 2016

1/16 Finału MP Juniorów 2018/19 – Szczypiorniak długo prowadził z MTS, najważniejsze, że awansował,Truso za burtą

W weekend (1/3 lutego) odbywały się turnieje 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów . Do rywalizacji przystąpili dwaj reprezentanci okręgu warmińsko-mazurskiego: KS Szczypiorniak Olsztyn zajął w Kwidzynie 2 miejsce i zagra w nastepnej rundzie MP. Truso Elbląg w Kielcach przegrało wszystkie trzy spotkania i zajęło ostatnie miejsce. Tym samym zakończyło rywalizację w tym sezonie.

Kwidzyn

Terminarz i wyniki

Piątek (1 lutego)

KS Szczypiorniak Olsztyn – UKS Anilana I Łódź 32:25 (15:12)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Artur Bienenda-6, Dominik Lewandowski,-5 Przemysław Mosiewicz-5, Mateusz Reszczyński-5, Robert Targoński-5, Jakub Brzeziński-2, Jakub Ostrówka-2, Maciej Retkiewicz-1, Wojciech Wicinek-1, Filip Mazurek,

To być może byl najważniejszy mecz w turnieju, bowiem za faworytów rywalizacji w Kwidzynie uważani sa gospodarze. Olsztynianie od pierwszej minuty byli bardzo skoncentrowani. Grali agresywnie w obronie, skutecznie w taku. Od razu odskjoczyli na kilka bramek i do konca konytolowali przebieg wydarzeń.

MTS Kwidzyn – UKS Szczypiorniak Zielona Góra 49:24 (27:11)

Sobota (2 lutego)

UKS Szczypiorniak Zielona Góra – KS Szczypiorniak Olsztyn 21:42 (7:25)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Artur Bienenda-7, Dominik Lewandowski,-3 Przemysław Mosiewicz-7, Mateusz Reszczyński-2, Robert Targoński-6, Jakub Brzeziński-5, Jakub Ostrówka-8, Maciej Retkiewicz-1, Wojciech Wicinek-2, Filip Mazurek-1

Olsztynianie nie zaprzepaścili szansy. Już w pierwszej połowie zdeklasowali rywala (25:7) i drugą mogli potraktować na luzie. Wynik końcowy świadczy o różnicy co najmniej dwóch klas. Tym samym Szczypiorniak Olsztyn jest już w 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorów.

MTS Kwidzyn – UKS Anilana I Łódź 41:28 (21:12)

Niedziela (3 lutego)

UKS Anilana I Łódź – UKS Szczypiorniak Zielona Góra 27:27 (14:10) karne 3:4

MTS Kwidzyn – KS Szczypiorniak Olsztyn 24:22 (11:14)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Michał Bieluch, Klaudiusz Leszczyński, Artur Bienenda-1, Dominik Lewandowski-4, Przemysław Mosiewicz-10, Mateusz Reszczyński-1, Robert Targoński-2, Jakub Brzeziński-1, Jakub Ostrówka, Maciej Retkiewicz-1, Wojciech Wicinek-1, Filip Mazurek-1

Przed sezonem Szczypiorniak przegrał w Kwidzynem różnica pięciu bramek, a tu na boisku przeciwnika był blisko zwycięstwa. Prowadziliśmy do 45 minuty. Sędziowie tolerowali bardzo ostra grę gospodarzy, a to niestety odbiło się na dyspozycji fizycznej olsztynian, którzy w ostatnich minutach nie wytrzymali naporu rywali. Szkoda, bo premią za zwycięstwo byłaby organizacja następnego turnieju w Olsztynie, a tak za dwa tygodnie wyjeżdżamy do Płocka. Wracając do meczu warto zwrócić uwagę na świetny występ Przemysława Mosiewicza – 10 bramek.

Tabela końcowa

1 MTS Kwidzyn  3  9  114:74

2 KS Szczypiorniak Olsztyn 3  6  96:70

3 UKS Szczypiorniak Zielona Góra 3  2  72:118

4 UKS Anilana I Łódź 3  1  80:100

Kielce

Gwardia Opole – Azoty Puławy  38:30 (15:12)

Vive Kielce – MKS Truso Elbląg 31:18 (13:12)

MKS Truso Elbląg: Dominik Jaworski-2 i Kamil Sosik, Kacper Sparzak-6, Cezary Bartnicki-2, Mateusz Parzych-2, Mikołaj Solecki-2, Maciej Budek-1, Szymon Heyda-1, Adam Jastrzębski-1, Mateusz Peret-1, Joachim Kowalkowski, Norman Robak, Wiktor Antosiak, , Can Arslan, Marcin Pecyna

Mecz miał dwa oblicza. Do przerwy elblążanie grali bardzo dobrze, umiejętnie neutralizowali największe atuty gospodarzy. Po zmianie stron Vive podkręciło tempo, goście się zupełnie pogubili. Zdobyliśmy zaledwie sześć bramek, przeciwnicy bezkarnie „dziurawili” siatkę elblążan.

MKS Truso Elbląg – Gwardia Opole 27:31 (11:14)

MKS Truso Elbląg: Dominik Jaworski i Kamil Sosik, Kacper Sparzak-5, Cezary Bartnicki-1, Mateusz Parzych-1, Mikołaj Solecki-4, Maciej Budek-2, Szymon Heyda-8, Adam Jastrzębski-1, Mateusz Peret, Michał Sucharski-2, Joachim Kowalkowski, Norman Robak-2, Wiktor Antosiak, Can Arslan, Marcin Pecyna-1

Ta porażka praktycznie przekreśla szanse elblążan na awans do kolejnej rundy Mistrzostw Polski. Gwardziści utrzymywali przez większość spotkania przewagę u wygrali zasłużenie. Jeśli Vive wygra z Azotami, a jest faworytem Truso znajdzie się za burtą. I kielczanie wygrali zapewniając sobie i Gwardii Opole wejście do 1/8 finału. Truso definitywanie za burtą.

PGE Vive Kielce – Azoty Puławy 31:20 (16:11)

MKS Truso Elbląg – Azoty Puławy 27:31 (15:17)

MKS Truso Elbląg: Dominik Jaworski-1 i Kamil Sosik, Kacper Sparzak-10, Cezary Bartnicki-1, Mateusz Parzych-2, Mikołaj Solecki-2, Maciej Budek-2, Szymon Heyda-1, Adam Jastrzębski, Mateusz Peret-1, Michał Sucharski-2, Joachim Kowalkowski-3, Norman Robak, Wiktor Antosiak-2, Can Arslan, Marcin Pecyna

Elblążanie zakończyli udział w 1/16 Finału MP na ostatnim miejscu bez zwycięstwa. Trafili rzeczywiście do bardzo mocnej grupy, ale z drugiej strony można było spodziewać się lepszej gry. W ostatnim meczu grali zawodnicy, którzy mniej do tej pory występowali. Mecz toczył się bez większych emocji, bo zawodnicy obu zespołów byli sfrustrowani poprzednimi wynikami.

PGE Vive Kielce – Gwardia Opole 32:28 (16:13)

1 PGE Vive Kielce 3  9  94:66

2 Gwardia Opole 3  6  97:89

3 Azoty Puławy  3  3  81:96

4 MKS Truso Elbląg  3  0  72:93