Życzenia Wielkanocne 2016

W II lidze – Dwa oczka Jezioraka: najpierw Jarząb, potem Prorok, MKS MOSiR bezradny w Wejherowie

W II lidze piłkarzy ręcznych w sobotę (2 lutego) wystąpili tylko dwaj reprezentanci Warmii i Mazur, bowiem Szczypiorniak mecz SMS II Gdańsk przełożył na 7 lutego. ITS Jeziorak dość szczęśliwie zdobył dwa punkty w spotkaniu u siebie z Latochą Agrom Gniew. Po remisie 26:26 lepiej egzekwował rzuty karne (2:0).MKS MOSiR Kętrzyn otrzymał solidną lekcję w Wejherowie przegrywając z Tytanami 19:44 (10:18).

ITS Jeziorak Iława – Latocha Agropom Gniew 26:26 (13:13) karne 2:0

ITS Jeziorak: Marcin Prorok oraz Maciej Malinowski-9, Patryk Buluk, Krzysztof Szajkowski-1, Łukasz Kamiński-1, Dawid Cyrson, Jakub Jarząb-5, Grzegorz Baliński-1, Grzegorz Giżycki-3, Patryk Golon, Adam Ziarnicki-2, Dominik Rogala-2, Jakub Minder, Marcin Zagrajek-2

Iławianie mogą być zadowoleni z dwóch punktów, tak naprawdę do rzutów karnych doprowadzili w ostatniej chwili. Przez większość spotkania inicjatywa należała do gości. W 20 minucie było 9:6 dla Latochy, i gospodarze dopiero w końcówce tej części wyrównali straty. W drugiej połowie szczypiorniści z Gniewu nawali ton wydarzeniom. Prowadzili w 49 min. 24:21, w 53 min. 25:22, a na mięć minut przed końcem 26:24. Dwa celne trafienia Jakuba Jarząba sprawiły, że doszło do wykonywania rzutów karnych. Tu w roli głównej wystąpił bramkarz Iławskiej drużyny Marcin Prorok, który zahipnotyzował rywali. Nie zdobyli żadnej bramki. Ze strony Jezioraka trafili: Grzegorz Balinski i Domin Rogala . Dwa punkty zostały nad Jeziorakiem.

51567795 2363352650658917 276624743157727232 n

Tytani Wejherowo – MKS MOSiR Kętrzyn 44:19 (18:10)

Wicelider tabeli, który przegrał w tym sezonie tylko raz z niepokonanym USAR-em Kwidzyn jest w tej chwili poza zasięgiem większości zespołów II ligi. Znalazło to potwierdzenie na parkiecie. Dopóki kętrzynianie mieli siły walczyli o jak najkorzystniejszy wynik, ale dysponujący szerokim składem zawodnik Tytani w drugiej części zupełnie zdominowali wydarzenia.