Mocny wieczór Szczypiorniaka – Miła niespodzianka, forma rośnie

Bardzo miłą niespodziankę sprawili w czwartkowy (7 lutego) wieczór piłkarze ręczni KS Szczypiorniak Olsztyn, którzy w zaległym spotkaniu II ligi pokonali u siebie znacznie wyżej notowany zespół SMS ZPRP II Gdańsk 37:32 (18:16). Cieszy bardzo wynik, a jeszcze bardziej rosnąca forma olsztynian, którzy rozpoczęli już zasadniczą część sezonu, jaką jest udział w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

KS Szczypiorniak Olsztyn – SMS ZPRP II Gdańsk 37:32 (18:16)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński-2 , Michał Bieluch oraz Jakub Jurewicz-6, Dominik Lewandowski-5, Filip Mazurek-2, Robert Targoński-4, Filip Lewalski-1, Jakub Kozłowski,-7 Wojciech Zieliński, Mateusz Kołoszko-1, Przemysław Mosiewicz-6, Maciej Warmiński, Maciej Retkiewicz, Jakub Ostrówka-3, Kacper Walczak

Olsztynianie w tym meczu doskonale zrealizowali plan taktyczny, a przede wszystkim byli skoncentrowani. Oczywiście zdarzały się błędy, ale nie w takiej liczbie, jak to bywało wcześniej. A ponieważ dobrych akcji było naprawdę dużo gospodarze odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. Bardzo dobrze rozłożone akcenty między gra obronną, a ofensywą, składne kontry pozwoliły uzyskać przewagę bramkową, a to przełożyło się na duży spokój. Gdy nie trzeba gonić wyniku gra układa się znacznie lepiej, bo pośpiech jest złym doradcą.

Po bardzo wyrównanej pierwszej części po przerwie olsztynianie przęjeli inicjatyweę. Decydujący okres gry nastapił między 43 a 49 minutą, kiedy Szczypiorniak zdobył pięć brabek z rzędu i osiągnął wyraźną przewage (29:23). Potem spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń.

W każdym razie młodzi w większości zawodnicy udowodnili, że potrafią zachować nerwy na wodzy i w dość wyrafinowany sposób wypunktować groźnego przeciwnika. Oby tak samo było w Mistrzostwach Polski.

1 SKPR USAR Kwidzyn 15 45 529:353

2 KS Tytani Wejherowo 15 42 524:384

3 MKS Henri-Lloyd Brodnica 16 33 542:427

4 SMS II ZPRP Gdańsk 16 33 517:439

5 KPR Gryfino 15 32 442:387

6 MKS Grudziądz 15 30 488:423

7 ITS Jeziorak Iława 15 19 405:416

8 KS Szczypiorniak Olsztyn 15 16 402:433