Brawa dla Startu – Koncentracja i konsekwencja dały efekty

Doskonale tym razem spisały się piłkarki ręczne Startu Elbląg, które w sobotę (9 lutego) w meczu superligi pokonały na wyjeździe SPR Pogoń Szczecin 24:20 (14:10). Mądrze rozegrane spotkanie i wypunktowanie groźnego przeciwnika „na zimno”. To też dobry znak przed środowym (13 lutego) spotkaniem o Puchar Polski z Pogonią, ale tym razem gospodarzem będzie Start.

SPR Pogoń Szczecin – EKS Start Elbląg 20:24 (10:14)

EKS Start Elbląg: Powaga, Pająk – Balsam-5, Choromańska-2, Świerczek-7, Waga-2, Wtulich, Gadzina-5, Świerżewska-2, Jaszczuk-1.

Elblążanki doskonale weszły w to spotkanie. W 7 minucie prowadziły 5:1, wykorzystując wszystkie potknięcia rywalek. Inna sprawa, że Start grał bardzo agresywnie i wymuszał błędy. Z wolna jednak szczecinianki dochodziły do siebie i odrabiały dystans. Po kwadransie było już tylko 6:5 dla gości i równowaga utrzymywała się przez kilka minut. W końcówce pierwszej części elblążanki znów przejęły inicjatywę , a efekt był doskonały - powadzenie 14:10. Do 40 minuty Start kontrolował sytuację i utrzymywał przewagę, ale w każdej chwili można było się spodziewać desperackiego ataku Pogoni. I taki nastąpił. Na szczęście elblążanki przetrwały krótki szturm, odbudowały poprzednia różnicę i spokojnie dotrwały do końca. Na finiszu nie było żadnych niespodzianek. Elblążanki były zdyscyplinowane w obronie i wykorzystywały każda okazję do kontrataku. W sumie bardzo cenne zwycięstwo nad silnym rywalem. Trzeba też pamiętać, że młode zawodniczki z kadry Startu wyjechały na turniej MP juniorek i pole manewru było poważnie ograniczone.