Dobry mecz Warmii Energa w Gdańsku – Młodzież SMS tym razem skarcona

Piłkarze ręczni Warmii Energa kontynuują dobrą passę w rewanżowej rundzie rozgrywek. W sobotę wygrali bardzo trudny wyjazdowy mecz w Gdańsku z zespołem SMS ZPRP 31:26 (16:13). Rywal z Trójmiasta, z którym w przeszłości nie mieliśmy specjalnych problemów, w pierwszej rundzie tych rozgrywek dał się nam w Uranii we znaki, wywożąc komplet punktów, choć olsztynianie prowadzili bardzo wyraźnie. Udał się srogi rewanż.

SMS ZPRP Gdańsk – Warmia Energa Olsztyn 26:31 (13:16)

Warmia Energa: Mateusz Gawryś, Jakub Pikura, Kacper Kłodziński oraz Piotr Dzido-5, Szymon Hegier-2, Bartosz Idzikowski, Marek Starzec, Tomasz Pasymowski, mateusz Kopyciński-6, Michał Sikorski-4, Mateusz Kosmala-1, Wojciech Golks-5, Victor Olewniczak, Paweł Deptuła, Radosław Dzieniszewski-2, Marcin Malewski-6

Olsztynianie rozpoczęli mecz spokojnie nie forsując mocnego tempa. Tak jakby chcieli dać się wyszumieć gospodarzom. Ci nieznacznie prowadzili, ale była to minimalna różnica. Goście czekali na swą szansę i się doczekali. W ostatnich kilku minutach przed przerwą zagrali agresywniej i wypracowali sobie trzybramkową przewagę. Na początku drugiej polowy Warmia przetrzymała ataki rywali, a potem narzuciła swoje warunki. Przede wszystkim nie dała się zaskoczyć tak jak to było w pierwszej potyczce w Uranii. Na kwadrans przed końcem olsztynianie prowadzili już 23:19 i inicjatywy nie oddali do ostatniego gwizdka.

Wygrać na wyjeździe z przeciwnikiem ze ścisłej czołówki świadczy o powrocie Warmii do równowagi. Wprawdzie straty poniesione w pierwszej rundzie są duże, ale najważniejsze, że zespół wygrywa i konsoliduje się. Tego nam najbardziej potrzeba.

MKS Nielba Wągrowiec - MKS Mazur Sierpc 24:22 ( 13:10 )

KS Meble Wójcik Elbląg - Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna 31:28 ( 13:16)

SMS ZPRP Gdańsk - OKPR Warmia Energa Olsztyn 26:31 ( 13:16 )

KS Stal Gorzów - CKS Jurand Ciechanów 24:22 ( 11:7 )

SPR GKS Żukowo 0 KSPR Gwardia Koszalin 28:28 (12:14) karne 4:5

1. MKS Nielba Wągrowiec 12 31 340:304