Życzenia Wielkanocne 2016

Sensacja w Elblągu – Meblarze po przerwie zahipnotyzowali faworyta

O dużą niespodziankę postarali się piłkarze ręczni KS Meble Wójcik pokonując w sobotę (9 lutego) w Elblągu czołowa drużynę I ligi Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 31:28 (13:16). Nic nie zapowiadało sukcesu gospodarzy, którzy w pierwszej części wyraźnie ustępowali faworytom. Po przerwie nastąpiła totalna metamorfoza. Meblarze grali jak w transie i sensacyjnie zgarnęli pełna pulę. Niebawem szczegóły.

KS Meble Wójcik Elbląg – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 31:28 (13:16)

KS Meble Wójcik Elbląg : Ram, Dąbrowski, Jaworski - Stępień 9, Spychalski 5, Boneczko 5, Ławrynowicz 4, Cieślak 3, Rudnicki 2, Nowakowski 1, Krawiec 1, Budzich 1, Sparzak, Lachowicz.

Wynik jest prawdziwą sensacją,, tym bardziej, że schodząc na przerwę faworyci mieli przewagę, a w zanadrzu wiele atutów. Przynajmniej tak się wydawało. Ale sport ma to do siebie, że nic do końca nie można przewidzieć. Meblarze od razu zabrali się do odrabiania strat. W 35 minucie był remis 17:17 i to wyraźnie podbudowało gospodarzy. Ciężar gry wzięli na siebie najbardziej doświadczeni gracze: Marek Boneczko i Damian Spychalski. Na 10 minut przed końcem elblążanie odskoczyli na trzy trafienia (24:21) i choć rywale ich dogonili na trzy minuty przed końcem, ostatnie słowo należało do elbląskiej drużyny. W ostatnich minutach mieli trochę szczęścia, ale ono podobno sprzyja lepszym.

MKS Nielba Wągrowiec - MKS Mazur Sierpc 24:22 ( 13:10 )

KS Meble Wójcik Elbląg - Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna 31:28 ( 13:16)

SMS ZPRP Gdańsk - OKPR Warmia Energa Olsztyn 26:31 ( 13:16 )

KS Stal Gorzów - CKS Jurand Ciechanów 24:22 ( 11:7 )

SPR GKS Żukowo 0 KSPR Gwardia Koszalin 28:28 (12:14) karne 4:5

1. MKS Nielba Wągrowiec 12 31 340:304