W II lidze – Ambitny MKS MOSiR, zmęczony Szczypiorniak, zdekoncentrowany Jeziorak

W II lidze piłkarzy ręcznych cała trójka z Warmii i Mazur rozgrywała spotkania w sobotę (9 lutego). Na duże brawa zasłużył MKS MOSiR, który boryka się z kłopotami kadrowymi, ale walczy. Przegrał z dominatorem ligi USAR-em Kwidzyn 32:37, a grą przysporzył kibicom wiele satysfakcji. Zmęczony intensywnością gier w ostatnich dniach Szczypiorniak uległ 16:31 w Gryfinie. Jeziorak zawalił pierwsza połowę i przegrał w Bydgoszczy 24:27.

MKS MOSiR Kętrzyn – USAR Kwidzyn 32:37 (15:21)

MKS MOSiR: Kętrzyn:Maciej Gryczka, Marcin Pałachowski, Sławomir Tymoszuk-1, Paweł Dzikiewicz-2, Wojciech Kowszuk-9, Tomasz Mikłasz-2, Dominik Pałasz-12, Krystian Kręciewski-1, Maciej Wójcik-5, Tomasz Turek.

Wszyscy obawiali się wizyty w Kętrzynie lidera, który w dotychczasowych meczach odniósł komplet zwycięstw, a większość zespołów odprawiał z bogatym bagażem bramek. Tymczasem skazany na pożarcie MKS MOSiR stawił czoła faworytowi. Oczywiście przegrał, ale po bardzo ambitnej, dobrej grze,. Mecz rozpoczął się od sensacyjnego prowadzenia gospodarzy 4:1. Wprawdzie po kwadransie rywale wyrównali, ale nie załamało to kętrzynian, którzy ugięli się dopiero pod koniec pierwszej części. Dał a o sobie znac krótka ławka. Po przerwie zespół Kwidzyna cały czas prowadził, jednak MKS MOSiR walczył do końca o honorowy wynik i za to ogromne brawa.

KPR Gryfino – KS Szczypiorniak Olsztyn 31:16 (16:7)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Jakub Jurewicz-5, Robert Targoński-4, Jakub Kozłowski-1, Przemysław Mosiewicz-3, Jakub Ostrówka-2, Wojciech Wicinek-1, Dominik Lewandowski, Filip Mazurek, Filip Lewalski, Wojciech Zieliński.

Na wysoką porażkę złożyło się kilka przyczyn. Zespół nie wyjechał w pełnym składzie, gdyż kilku zawodników odczuwało trudy czwartkowej potyczki z SMS II Gdańsk. Ci co udali się do Gryfina tez nie zdążyli się do końca zregenerować, a długa podróż zrobiła swoje. Olsztynianie zagrali bardzo nieskutecznie, rywale w specyficznej hali czuli się znacznie pewniej i dominowali w tym spotkaniu., Zresztą wynik w pełni to odzwierciedla.

AZS UKW Bydgoszcz - Jeziorak Iława 27:24 (18:7)

Jeziorak Iława: Marcin Prorok, Patryk Buluk-1, Krzysztof Szajkowski-1, Wiktor Żochowski, Łukasz Kamiński-4, Jakub Jarząb-7, Grzegorz Baliński, Grzegorz Giżyński-1, Patryk Golon, Adam Ziarnicki-2, Dominik Rogala-4, Jakub Minder-1, Marcin Zagrajek-3.

O porażce iławian zadecydowała fatalna pierwsza polowa. I choć po przerwie ilawianie ruszyli do odrabiania strat nie było szans by dogonić przeciwników.