Finał Mistrzostw Województwa Młodzików – W Kętrzynie wygrał MDK Bartoszyce , ale jeszcze wszystko możliwe

W rozegranym w czwartek (7 marca) w Kętrzynie pierwszym meczu finałowym o mistrzostwo województwa. młodzicy MKS MOSiR przegrali z MDK Bartoszyce 27:29 (14:12). Spotkanie zaprzyjaźnionych zespołów było bardzo zacięte, godne stawki, i choć MDK jest w lepszej sytuacji przed rewanżem (14 marca) to wszystko jeszcze jest możliwe.

MKS MOSiR Kętrzyn - MDK Bartoszyce 27 : 29 (14 : 12)

MKS MOSiR Kętrzyn: Damian Dymański, Grzegorz Kasialis, Piotr Lewczyk (5), Krzysztof Żyszkiewicz (8), Filip Lewczyk (10), Oliwier Zalewski (2), Kornel Kiełczykowski (2), Piotr Czepułkowski. Trener Kamil Roksela

MDK Bartoszyce Konrad Koszelnik, Korneliusz Lewoń, Jakub Tokarz (11), Szymon Janowicz, Wiktor Broniek, Piotr Lewandowski, Filip Tokarz (11), Marcel Jurewicz (2006), Dominik Bogucki, Dominik Jankowski (2006), Szymon Borys (3) (2006), Jakub Łuczkowski, Łukasz Jurewicz (4). Trener: Andrzej Cichocki

Obie drużyny wybiegły na parkiet bardzo zmotywowane. Już początek spotkania pokazał, że każdej ze stron zależy na zwycięstwie. Do 23 minuty mecz toczył się bramka za bramkę. Ostatnie dwie minuty pierwszej połowy lepiej rozegrali gospodarze i to oni schodzili do szatni z dwubramkową przewagą. Druga część toczyła w podobnym tempie. Po pięciu minutach tablica pokazywała remis. Potem znów bramka za bramkę i żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć znaczącej przewagi. Końcówka należałajednak do zawodników MDK. Dwa skuteczne rzuty zaliczył Filip Tokarz i mecz zakończył się zwycięstwem gości. Wielkie gratulacje należą się obu drużynom za bardzo dobre spotkanie trzymające w napięciu do ostatniego gwiazdka.

Drugi mecz finałowy odbędzie się 14 marca o godzinie 16.30 w Bartoszycach w hali „Mechaniaka” i już dziś wszystkich zapraszamy.