W II lidze: MKS MOSiR za mało atutów w końcówce, Szczypiorniak nie sprostał Tytanom, Jeziorak długo walczył, aż wreszcie spasował

W sobotę (9 marca) grali dwaj drugoligowcy z Warmii i Mazur. MKS MOSiR Kętrzyn przegrał na własnym boisku ze Szczypiorniakiem Gniezno 23:27 (11:12). Mecz przez długi okres wyrównany, ale w końcówce więcej atutów mieli goście. Szczypiorniak Olsztyn ugiął sie pod naporem silnych fizycznie Tytanów Wejherowo przegrywając 29:41 (17:21) .Jeziorak Iława ulgł w niedzielę w Gdańsku SMS ZPEP II 27:33 (14:15)

MKS MOSiR Kętrzyn – KS Szczypiorniak Gniezno 23:27 (11:12)

MKS MOSiR Kętrzyn: Maciej Gryczka, Marcin Pałachowski, Paweł Dziakiewicz-1, Wojciech Kowszuk-5, Karol Niedziałkowski, Tomasz Mikłasz-1, Dominik Pałasz-8, Krystian Kręciewski-6, Maciej Wójcik-2, Mateusz Jasionek.

Początek należał do gości, którzy po kwadransie prowadzili 6:3. Kętrzynianie poprawili grę w obronie. W 22 minucie było 8:8, a w 29 minucie 11:10 dla MKS MOSiR. Brak koncentracji w końcówce pierwszej części sprawił, że to zespół z Gniezna schodził na przerwę z minimalna przewagą. Tu po zmianie stron rywale znów zdobyli dwie bramki i trzeba było gonić wynik. Gospodarze dwukrotnie zbliżyli się do przeciwników: w 42 min na 16:17 i w 50 min. na 20:22. Ale kosztowało to sporo sił. Grający szerszym składem goście odskoczyli szybko odskoczyli na sześć trafień i było po herbacie.

KS Szczypiorniak Olsztyn – Tytani Wejherowo 29:41 (17:21)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński oraz Jakub Jurewicz-6, Dominik Lewandowski-7, Robert Targoński-5, Filip Lewalski-3, Mateusz Reszczyński-3, Przemysław Mosiewicz-3, Wojciech Wicinek-1, Jakub Markowski-1, Maciej Kozłowski, Piotr Kopczyński, Maciej Milewski, Maciej Retkiewicz, Konrad Domian, Jakub Ostrówka.

Przewaga fizyczna gości była przygniatająca. Nazwa zespołu z Wejherowa w pełni oddaje posturę tych graczy. W tej sytuacji juniorzy i juniorzy młodsi Szczypiorniaka nie mieli większych szans. Rekompensowali atuty przeciwnika szybkością, ale ten element nie wystarczył. Tytani prowadzili więc cały czas, mając kontrole nad wydarzeniami. Wynik jest wysoki, ale i tak w miarę przyzwoity.

SMS II ZPRP Gdańsk - ITS Jeziorak Iława 33:27 (15:14)

Jeziorak Iława: Marcin Prorok, Grzegorz Dudek, Maciej Malinowski-4, Patryk Buluk, Wiktor Żochowski-2, Krzysztof Szajkowski, Łukasz Kamiński-3, Jakub Jarząb-11, Grzegorz Baliński-2, Patryk Golon-1, Dominik Rogala-2, Jakub Minder-1, Marcin Zagrajek-1.

Mecz długimi okresami wyrównany, ale końcówka zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska jak zwykle dobrze przygotowani szybkościowo i kondycyjnie.

AZS UMK Toruń - AZS UKW Bydgoszcz 31:41 / 18 : 22 /

Latocha Agropom Gniew - MKS Henri-Lloyd Brodnica 27:48 / 11 : 21 /

SMS II ZPRP Gdańsk - ITS Jeziorak Iława 33:27 / 15 - 14 /

SKPR USAR Kwidzyn - MKS Grudziądz 30:26 / 16 - 13 /

KPR Gryfino - MLKS Borowiak Czersk 39:33 / 22 - 14 /

KS Szczypiorniak Olsztyn - KS Tytani Wejherowo 29:41 / 17 - 22 /

MKS MOSIR Kętrzyn - KS Szczypiorniak Gniezno 23:27 / 11 - 12 /

1 SKPR USAR Kwidzyn 20 60 712:485