Start prawie jak na sparingu – Bramki padały jak z rogu obfitości

Fot. spr pogoń szczecin (ilustracja)

Sobotnie (9 marca) spotkanie superligi piłkarek ręcznych między EKS Start i UKS PCM Kościerzyna zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem elblążanek 38:20 (17:7). Gospodynie potraktowały spotkanie serio, chcąc przede wszystkim uniknąć kłopotów, jakie im sprawiły ostatnio teoretycznie słabsze rywalki. Wynik końcowy jest wymowny, a kibice ekscytowali się raczej indywidualnymi popisami zawodniczek Startu.

EKS Start Elbląg – UKS PCM Kościerzyna 38:20 (17:7)

EKS Start Elbląg: Powaga, Pająk – Balsam-4, Choromańska-2, Świerczek-7, Waga-3, Wtulich, Tarczyluk, Trbović-1, Gadzina-2, Świerżewska-11, Stapurewicz-1, Yashchuk-7

Mecz był całkowicie jednostronnym widowiskiem, w którym elblążanki od razu uzyskały wyraźna przewagę. Z dużą łatwością dochodziły do sytuacji rzutowych, w swoim żywiole była najlepsza snajperka zespołu z Elbląga Patrycja Świerżewska, która co chwile trafiała do siatki przeciwniczek. Różnica bramkowa rosła z minuty na minutę. I w efekcie wyniosła 18 trafień, co w meczach najwyższej klasy rozgrywek zdarzać się nie powinno. Kościerzyna poziomem sportowym nie pasuje do tego towarzystwa.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn