Młodzicy MDK „Pasja” Bartoszyce mistrzem województwa – Emocje do końca, godni siebie rywale

Fot. nadesłane

W czwartek (14 marca) drużyna MDK Bartoszyce zdobyła złote medale mistrzostw województwa w piłce ręcznej młodzików. W hali bartoszyckiego „Mechaniaka” w rewanżowym spotkaniu finałowym gospodarze przegrali wprawdzie z MKS MOSiR Kętrzyn tym razem 24:26 (15:15), ale pierwsze spotkanie na wyjeździe wygrali 29:27. O tytule zadecydowała większa liczba bramek zdobytych na boisku przeciwnika.

MDK Bartoszyce - MKS MOSiR Kętrzyn 24:26 (15:15)

MDK Bartoszyce : Konrad Koszelnik, Korneliusz Lewoń zawodnicy z pola: Jakub Tokarz (13), Szymon Janowicz, Wiktor Broniek, Piotr Lewandowski (1), Filip Tokarz (3), Marcel Jurewicz (2006), Dominik Bogucki, Dominik Jankowski (2006), Szymon Borys (4) (2006), Łukasz Jurewicz (3), Marcel Grzywnowicz, Bartłomiej Harhaj. Trener: Andrzej Cichocki kierownik drużyny: Orlando Habiński

MKS MOSiR Kętrzyn: Damian Dymański, Adrian Kaszuba, Piotr Lewczyk (6), Krzysztof Żyszkiewicz (7), Filip Lewczyk (8), Oliwier Zalewski, Kornel Kiełczykowski (3), Piotr Czepułkowski, Łukasz Tunkiewicz (2)

z45002040

Bartoszyccy szczypiorniści wybiegli na parkiet z zapasem dwóch bramek. Wiadomo, że w tej dyscyplinie niczego to nie gwarantuje. Cały przebieg spotkania to gra bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi. Dopiero w ostatnich dwóch minutach goście wykorzystali słabszą w tym dniu dyspozycję bartoszyckiej obrony i wygrali mecz taką samą różnicą jak MDK na wyjeździe. O mistrzostwie zadecydował jednak wynik pierwszego spotkania, w którym to zawodnicy MDK zdobyli większą liczbę bramek (29:27) na boisku rywala. Finałowy dwumecz był godny finału. Zawodnicy dostarczyli wiele emocji kibicom zarówno w Kętrzynie jak i w Bartoszycach.

Obie drużyny będą reprezentowały nasze województwo w rozgrywkach centralnych.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn