Start nie sprawił niespodzianki w Koszalinie – Przespana pierwsza połowa

Wprawdzie w sobotę (16 marca) w Koszalinie spotkały się zespoły sąsiadujące w tabeli, ale zdecydowanymi faworytkami były szczypiornistki Energa AZS i one wywiązały się ze swej roli bez zarzutu pokonując EKS Start Elbląg 23:19 (14:7). Zespół gości słabo rozegrał pierwszą cześć spotkania i choć po przerwie starał się odwrócić losy meczu, to jednak dużych strat nie odrobił.

Energa AZS Koszalin – EKS Start Elbląg 23:19 (14:7)

EKS Start Elbląg: Powaga, Pająk – Balsam-2, Choromańska-1, Świerczek-3, Waga-2, Jędrzejczyk-1, Wtulich, Trbovic-1, Gadzina-5, Świerżewska-3, Stapurewicz, Yashchuk-1.

Początek w wykonaniu elblążanek był koszmarny. Wystarczy powiedzieć, że pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 7 minucie (Gadzina). Ale gospodynie nie były pod tym względem dużo lepsze. W każdym razie piłkarski wynik w tym momencie 2:1 dla AZS był efektem nerwowości z obu stron. Pierwsze jednak opanowały się akademiczki, które uzyskały spora przewagę. Jeszcze w 18 min. było tylko 7:5 dla AZS, a do przerwy już 14:7. Z taką skutecznością trudno o korzystny rezultat.

Po zmianie stron Start zerwał się do ataku. W 39 minucie akademiczki prowadziły 16:11, ale w 46 minucie było już tylko 17:15 i wydawało się, że to elblążanki przejmą w końcówce inicjatywę. Doświadczona drużyna z Koszalina przezwyciężyła jednak chwilowa niemoc , opanowała sytuacje i bezpiecznie „dowiozła” wygraną”.