Warmia Energa powiększa kapitał – Do przerwy trochę lekceważąco, potem już w porządku

Piłkarze ręczni Warmii Energa w drugiej rundzie rozgrywek I ligi skrzętnie gromadzą punkty i zapowiada się, że rozgrywki zakończa na przyzwoitym miejscu. W sobotę (16 marca) czekało ich teoretycznie łatwiejsze zadanie, bowiem rywalem w Uranii był zamykający tabelę Sambor Tczew. Olsztynianie wygrali wprawdzie pewnie 30:23 (14:12), ale z poziomem było różnie.

Warmia Energa Olsztyn – Sambor Tczew 30:23 (14:12)

Warmia Energa Olsztyn: Kacper Kłodziński, Mateusz Kopyciński-4, Wojciech Golks-3, Marcin malewski-2, Tomasz Pasymowski-1, Piotr Dzido-3, Bartosz Idzikowski-1, Radosław Dzieniszewski-4, Mateusz Kosmala-5, Victor Olewniczak, Marek Starzec-4, Paweł Deptuła-3, Robert Targoński, Jakub Kozłowski

Takie spotkania bywają dla faworytów niebezpieczne, zwłaszcza gdy zaczyna dominować przekonanie, że mecz sam się wygra.. Wtedy ucieka koncentracja i zamiast realizacji spokojnego scenariusza wkrada się niepotrzebna nerwowość Gospodarzy to w sobotę w pewnym sensie dotknęło. Na szczęście reprymenda trenera w przerwie poskutkowała i zawodnicy zaczęli poważniej traktować rywala i swoje obowiązki. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w ekipie Warmii zabrakło kilku kluczowych zawodników m.in. Szymona Hegiera, Michała Sikorskiego i pierwszego bramkarza Mateusza Gawrysia oraz rekonwalescentów: Łukasza Kozakiewicza i Sebastiana Koledzińskiego. Ale to tylko częściowe usprawiedliwienie.

Gospodarze wyszli na parkiet zdekoncentrowani, popełniali błędy, niecelnie rzucali. Dopiero w 12 minucie po raz pierwszy objęli prowadzenie 5:4 po trafieniu Pawła Deptuły Podwyższyli na 7:4 i...stracili cztery bramki z rzędu. Do przerwy „męczyli się” niesamowicie. Wprawdzie wygrali tę część 14:12, ale powodów do zachwytu na pewno nie było.

Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inna drużynę. Efekty przyszły błyskawicznie. W 40 minucie było już 21:14 i sytuacja została całkowicie opanowana. Bardzo dobrze bronił Kacper Kłodziński. W 53 minucie osiągnęliśmy największa przewagę (29:18), a w końcówce pozwoliliśmy gościom zmniejszyć różnicę. Wtedy jednak mecz był już rozstrzygnięty.

Przed meczem kierownictwo klubu i koledzy z drużyny pogratulowali Pawłowi Deptule narodzin córeczki, a do tego gestu się przyłączamy.

KS Meble Wójcik Elbląg   MKS Nielba Wągrowiec 29 : 36 ( 15 : 17)

SMS ZPRP Gdańsk - MKS Mazur Sierpc 32 : 28 ( 16 : 18 )

Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna - KS Stal Gorzów 22 : 22 ( 9 : 10 ) karne 3:2

CKS Jurand Ciechanów - Gwardia Koszalin 26 : 36 ( 12 : 18 )

OKPR Warmia Energa Olsztyn - MKS Sambor Tczew 30 : 23 ( 14 : 12 )

1. MKS Nielba Wągrowiec   16 40 460:412

2. KS Stal Gorzów   17 37 470:413