Meblarze nie sprostali Nielbie, choć walczyli do upadłego – Szaleńczy zryw dał przez chwilę nadzieję

Piłkarze ręczni KS Meble Wójcik nie sprostali faworytowi i przegrali w sobotę (16 marca) na własnym boisku z MKS Nielba Wągrowiec 29:36 (15:17). Gospodarzy trzeba pochwalić za kolosalną ambicje. Włożyli w ten mecz dużo serca, ale w pewnym momencie nastąpił kryzys, który doświadczeni ligowcy bezlitośnie wykorzystali. Wygrali wysoko, choć suchy wynik nie odzwierciedla dramaturgii wydarzeń.

KS Meble Wójcik Elbląg – MKS Nielba Wągrowiec 29:36 (15:17)

KS Meble Wójcik Elbląg: Jakub Dąbrowski, Dominik Jaworski, Sebastian Ram oraz Bartłomiej Ławrynowicz-9, Marek Boneczko-9, Adam Nowakowski-6, Kacper Sparzak-1, Bartosz Krawiec, Piotr Budzich-2, Bartłomiej Lachowicz-1, Łukasz Rudnicki, Łukasz Cieślak-1

Pierwsza część przebiegała przy nieznacznej przewadze gości. Utrzymywała się różnica 2-3 bramek. Gospodarze próbowali zbliżyć się, ale riposty rywali były błyskawiczne i skuteczne. W drugiej połowie elblążanie zaskoczyli przeciwników i zdobywając cztery bramki z rzędu w 33 minucie wyszli na prowadzenie 19:17. Utrzymywali tempo i ani myśleli oddawać inicjatywy. W 41 minucie było 24:21, jednak zryw zespołu kosztował zawodników dużo sił. Rywale tylko na to czekali. Wprawdzie jeszcze w 49 minucie meblarze prowadzili 26:25, ale był to niestety łabędzi śpiew. Tak jakby odcięto im prąd. Drużyna z Wągrowca wyczuła szansę, odzyskała inicjatywę, co od razu znalazło odbicie na tablicy wyników. W 55 minucie było już 30:26 dla gości i sprawa zwycięstwa Nielby stała się przesądzona.

Zasłużone zwycięstwo gości. Mecz trwa 60 minut. Oni lepiej wytrzymali szybkie tempo, a w końcówce zdominowali wydarzenia na boisku.

KS Meble Wójcik Elbląg   MKS Nielba Wągrowiec 29 : 36 ( 15 : 17)

SMS ZPRP Gdańsk - MKS Mazur Sierpc 32 : 28 ( 16 : 18 )

Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna - KS Stal Gorzów 22 : 22 ( 9 : 10 ) karne 3:2

CKS Jurand Ciechanów - Gwardia Koszalin 26 : 36 ( 12 : 18 )

OKPR Warmia Energa Olsztyn - MKS Sambor Tczew 30 : 23 ( 14 : 12 )

1. MKS Nielba Wągrowiec   16 40 460:412

2. KS Stal Gorzów   17 37 470:413