1/16 Finału MP Juniorów Mł. 2019 (FOTO) – Szczypiorniak bezkonkurencyjny w Olsztynie, MDK Bartoszyce też z przepustką i to w jakim stylu...

W weekend (12/14 kwietnia) rozegrano się turnieje 1/16 Finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Reprezentowały nas dwa zespoły: KS Szczypiorniak Olsztyn - gospodarz imprezy i SS MDK w Bartoszycach Pasja. Szczypiorniak zapewnił sobie przepustkę do 1/8 finału w sobotę,a w ogóle wygrał cały turniej. MDK musiał w niedzielę wygrać w Bydgoszczy różnicą 5 bramek z Końskimi, a pokonał rywali 38:19. Też znalazł sie w "16" w Polsce

de3

Grupa H (Olsztyn Hala V LO ul. Kasickiego)

Terminarz i wyniki

Piątek (12 kwietnia)

UKS Bursa Puławy – MKS Henri Lloyd Brodnica 22:20 (11:11)

KS Szczypiorniak Olsztyn – UKS Juvenia Rzeszów 26:12 (13:4)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Michał Safiejko-3, Damian Dyszkowski-5, Piotr Kopoczyński-2, Mateusz Reszczyński Robert Targoński, Jakub Kozłowski-2, Maciej Warmiński, Tymoteusz Borysiuk-5, Wojciech Zieliński-4, Jakub Markowski,-1, Maciej Milewski, Mateusz Rydel-4, Filip Lewalski, Paweł Krawczyński, Fabian Masłowski.

Bardzo pewne zwycięstwo zespołu Szczypiorniaka. Szanse gry dostali zawodnicy, którzy zazwyczaj mniej grają, ale przewaga gospodarzy i tak była ogromna. Zwłaszcza w pierwszej części goście mieli ogromne kłopoty i zdobyli zaledwie cztery bramki. Wynik tego spotkania rozwiał wszelkie wątpliwości. Do kolejnej rundy awansowali olsztynianie i puławianie. W niedzielę zagrają o zwycięstwo w turnieju.

Sobota (13 kwietnia)

UKS Juvenia Rzeszów – UKS Bursa Puławy 20:35 (6:19)

KS Szczypiorniak Olsztyn – MKS Henri Lloyd Brodnica 31:19 (13:10)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj, Michał Safiejko-7, Mateusz Reszczyński-5, Robert Targoński-5, Jakub Kozłowski-3, Maciej Warmiński-3, Tymoteusz Borysiuk-2, Wojciech Zieliński-2, Jakub Markowski-1, Maciej Retkiewicz-1, Maciej Milewski-1,Mateusz Rydel-1, Szymon Konarzewski, Filip Lewalski, Kacper Walczak.

Gospodarze rozpoczęli turniej w dobrym stylu. O ile w pierwszej części mieli jeszcze małe problemy z rozmontowaniem defensywy rywali, a sami tez nie uniknęli potknięć, to po przerwie zdominowali wydarzenia na boisku. Wydaje się, ze po trzech meczach sprawa awansu jest już przesądzona. Jeszcze dziś o godz. 17 olsztynianie zagrają z Juvenią Rzeszów, która wczoraj przyjechał zbyt późno, ale ustalono nowy termin.

Niedziela (14 kwietnia)

MKS Henri Lloyd Brodnica – UKS Juvenia Rzeszów 44:19 (21:11)

KS Szczypiorniak Olsztyn – UKS Bursa Puławy 31:16 (18:10)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Ałaj-2, Michał Safiejko-2, Piotr Kopczyński, Mateusz Reszczyński-2, Robert Targoński-6, Jakub Kozłowski-6, Maciej Warmiński-1, Tymoteusz Borysiuk-4, Wojciech Zieliński, Jakub Markowski, Maciej Milewski-1, Filip Lewalski, Paweł Krawczyński-3, Fabian Masłowski, Maciej Retkiewicz-3, Maciej Kozłowski-1

Olsztynianie potwierdzili, że są zdecydowanie najlepsza drużyną turnieju. Wydawało się, że zespół z Puław będzie trudnym rywalem, tymczasem gospodarze już w pierwszej części uzyskali dużą przewagę. Potem kontrolowali mecz, a trener mógł dysponować pełnym składem. Pierwsza przeszkodę Szczypiorniak pokonał łatwo, ale stopień trudności wzrośnie.

1 KS Szczypiorniak Olsztyn  3  9  88:47

2 UKS Bursa Puławy   3  6  73:71

3 MKS Henri Lloyd Brodnica  3  3  83:72

4 UKS Juvenia Rzeszów  3  0  51:102

z45072002

Grupa A (Bydgoszcz)

MTS Kwidzyn – SS MDK w Bartoszycach Pasja 33:15 (15:5)

MDK Bartoszyce: Wiktor Kwiatkowski, Dominik Bartnicki, Filip Tokarz, Bartłomiej Działa-1, Dawid Marciniak, Kacper Habiński, Jakub Tokarz-3, Maciej Kwiatkowski-5, Jakub Lewandowski, Mateusz Bembas, Szymon Kanclerz-4, Łukasz Kuhn-2, Hubert Działa

Od razu trzeba zaznaczyć, że w druzynie z Bartoszyc grają w większości zawodnicy młodszych roczników i przewaga fizyczna przeciwników jest wyraźna. To oczywiście ma ogromny wpływ na efekt w bezpośredniej walce. Porażka mimo wszystko wysoka. Szczypiorniści MDK do południa zadawali w szkołach egzaminy, wyjechali dopiero o godz. 13, a w Bydgoszczy zjawili się niespełna pół godziny przed rozpoczęciem meczu. Widać było znużenie, brak świeżości, słowem zespół i fizycznie, i psychicznie nie prezentował sie dobrze. Oczywiście rywal i tak był poza zasięgiem, ale w normalnej dyspozycji MDK stać było na lepszy rezultat. Jak wyglądał ten mecz? Do 15 minuty nie było tak źle. Kwidzyn prowadzil 7:4. Fatalny okazał sie ostatni kwadrans przed przerwą przegrany przez MDK 1:8. Dziesięć bramek przewagi przed rozpoczęciem drugiej części nie dawało żadnych nadziei. I rzeczwiście skończyło się to wysoką porażką. Jestesmy przekonani, że drużyna w sobotę i niedzielę zaprezentuje się lepiej,  bo nie wyjdzie na boisko po takich trudach podróży jak dzis. Ale czy to wystarczy by nawiązać walkę z kolejnymi rywalami?

UKS Iskra Bydgoszcz – KSSPR Końskie 33:39 (14:22)

z45072001

KSSPR Końskie – MTS Kwidzyn 22:35 (15:19)

UKS Iskra Bydgoszcz – SS MDK w Bartoszycach Pasja 32:29 (18:11)

MDK Bartoszyce: Wiktor Kwiatkowski, Dominik Bartnicki, Bartłomiej Działa, Kacper Habiński-2, Jakub Tokarz-2, Maciej Kwiatkowski-10, Jakub Lewandowski-1, Szymon Kanclerz-6, Łukasz Kuhn-8

Zespół Bartoszyc zagrał o klasę lepiej niż w piatek, ale ale miał słabszy okres pod koniec pierwszej części, który zniweczył wszystko. Po wyrównanym początku kiedy było 9:8 dla Iskry druzyna MDK wpadła w totalną niemoc i do przerwy przegrywała 11:18. Po zmianie stron zespół zagrał doskonale i zmniejszył dystans nawet do dwóch bramek, ale wieęcej odrobić się nie dało. Pozostała jeszcze mała nadzieja. Wygrac jutro z Końskimi różnicą pięciu bramek. Szanse niewielkie, ale sa i trzeba wierzyć do końca.

z45072012

SS MDK w Bartoszycach Pasja – KSSPR Końskie 38:19 (16:9)

MDK Bartoszyce: Wiktor Kwiatkowski, Dominik Bartnicki, Filip Tokarz, Bartłomiej Działa, Dawid Marciniak-1, Kacper Habiński-2, Jakub Tokarz-5, Maciej Kwiatkowski-5, Maciej Szewczak, Jakub Lewandowski-6, Mateusz Bembas, Szymon Kanclerz-10, Łukasz Kuhn-9 , Hubert Działa

Cuda w sporcie się zdarzają. Chłopcy z Bartoszyc rozegrali kapitalne spotkanie, cały czas jak w transie, bez chwili przestoju. Plan wygrania pięcioma bramkami wykonali z ogromną nadwyżką.  Zespół MDK od razu przejął inicjatywę. Po kwadransie prowadził 7:4, a po 30 minutach juz wykonał swój plan. Po przerwie ofensywa Bartoszyc nie ustawała, a końcowy wynik świadczy o ogromnej przewadze  Teraz tylko trzeba czekać na zwycięstwo Kwidzyna nad Iskrą. Wydaje sie to formalnością, ale lepiej dmuchać na zimne. I trochę nerwów przeżyliśmy. Iskra zagrała doskonale. Prowadziła do przerwy, a na dwie minuty przed końcem przegrywała różnica zaledwie dwóch trafień. Gospodarze przeszli na ryzykowna obronę każdy swego, a MTS to wykorzystał i powiększył różnicę. Uff...Otechnęlismy z ulgą

UKS Iskra Bydgoszcz – MTS Kwidzyn 29:33 (18:15)

1 MTS Kwidzyn  3  9  101:66

2 SS MDK w Bartoszycach Pasja  3  3  82:84 (+16)

3 UKS Iskra Bydgoszcz  3  3  94:101 (-3)

4  KSSPR Końskie  3:3 80:106 (-13)