Efektowne pożegnanie sezonu Warmii Energa – W pierwszym kwadransie przeszedł tajfun

Efektownym zwycięstwem nad SPR GKS Żukowo 36:24 (19:10) piłkarze ręczni Warmii Energa zakończyli tegoroczny sezon mistrzowski. W ostatniej serii olsztynianie pauzują, czekać będą z niecierpliwością na wynik meczu SMS Gdańsk – Stal Gorzów. Jeśli gorzowianie wygrają, a są faworytami Warmia wyląduje na czwartym miejscu w tabeli, co na półmetku wydawało się iluzją. Rewanżowa runda była rzeczywiście doskonała

Warmia Energa Olsztyn – SPr GKS Żukowo 36:24 (19:10)

Warmia Energa Olsztyn : Mateusz Gawryś, Kacper Kłodziński, Jakub Pikura, Marek Starzec-1, Piotr Dzido-2, Marcin Malewski-6, Paweł Deptuła-4, Szymon Hegier-6, Bartosz Idzikowski, Tomasz Pasymowski, Victor Olejniczak-1, Mateusz Kosmala-3, Mateusz Kopyciński-7, Wojciech Golks, Radosław Dzieniszewski-6

Olsztynianie rozpoczęli spotkanie w imponującym stylu. Po 10 minutach prowadzili 7:0, a w 18 minucie było 14:2. Wówczas doszli do wniosku, że już pokazali próbkę swych umiejętności i nie wolno już gnębić bezradnego przeciwnika. Ten na zachętę zdobył trzy bramki z rzędu i dynamika gry wyraźnie spadła. Gospodarze nie byli już tak zdeterminowani, rzucali dalej bramki, ale pozwalali też na to przeciwnikom. Trener Jarosław Knopik zaserwował ciekawą zagrywkę taktyczną. Jeśli jego podopieczni byli w posiadaniu piłki wycofywał bramkarza by uzyskać w ataku przewagę liczebna. Trzeba przyznać, że gospodarze szczególnie w początkowej fazie imponowali szybkością i świetna grą w obronie. Bardzo dobrze czuł się na kole Szymon Hegier, który trafiał często i celnie.

W drugiej połowie gra Warmii też mogła się podobać, ale oczywiście wysokie prowadzenie nie zmuszało do maksymalnej koncentracji, potknięcia się więc zdarzały. Ale kibice nie mieli pretensji i oklaskami docenili świetną postawę szczypiornistów w drugiej rundzie.. Wcześniej w imieniu zarządu fanom klubu za doping w czasie rozgrywek podziękował wiceprezes Bogdan Grzybowski.

Gwardia Koszalin – Stal Gorzów 22:23 (11:12)

MKS Sambor Tczew MKS Mazur Sierpc 30:36 (12:19)

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – MKS Nielba Wągrowiec 25:26 (13:11)

Warmia Energa Olsztyn – GKS Żukowo 36:24 (19:10)

SMS ZPRP Gdańsk – KS Meble Wójcik 35:23 (17:10)

1. MKS Nielba Wągrowiec 19 46 562:498

2. KS Stal Gorzów 19 43 534:460

3. Sokół PORCELANA LUBIANA Kościerzyna 19 40 527:475