Dobry mecz Startu w Kobierzycach – Nie dały się zaskoczyć

Piłkarki ręczne Startu Elbląg nie zawiodły. Pokonały w sobotę (4 maja) na wyjeździe KPR Gminę Kobierzyce 29:24 (12:11). Jak można było oczekiwać mecz był wyrównany, a zespół gości wykazał duża dojrzałość. W drugiej części wykorzystał moment słabości przeciwniczek, odskoczył na trzy bramki i kontrolował przebieg wydarzeń. Start umocnił się na czwartym miejscu i chyba na nim pozostanie

KPR Gminy Kobierzyce - EKS Start Elbląg 24:29 (11:12)

KPR Gmina Kobierzyce  : Ciesiółka, Lis - Koprowska 4, Kucharska 4, Wesołowska 4, Wiertelak 4, Skalska 3, Jakubowska 2, Michalak 2, Dąbrowska 1, Kaźmierska, Walczak, Ilnicka, Kozioł, Kuriata.
Start Elbląg: Pająk, Powaga - Waga 8, Gadzina 5, Yashchuk 4, Balsam 3, Świerżewska 3, Jędrzejczyk 2, Kozimur 2, Choromańska 1, Trbović 1, Wtulich, Stapurewicz

W pierwszej części prowadzenie często zmieniało się. Nieco lepiej rozpoczęły Kobierzyce, za to końcówka należała do elblążanek, które schodziły na przerwę z jednobramkowym zapasem. W drugiej części Start zagrał na początku bardzo skoncentrowany. Joanna Waga, która ostatnio prezentowała znakomitą formę i tym razem była prawdziwą liderka. W krótkim odstępie czasu zdobyła bramki, które dały dam przewagę i komfort gry. Ostatnie minuty były raczej spokojne. Elblążanki nie dały się zaskoczyć, a nawet powiększyły dystans. Wygrały w pełni zasłużenie.

KPR Gminy Kobierzyce - EKS Start Elbląg 24:29

SPR Pogoń Szczecin - MKS Perła Lublin 24:24