1/4 MP Juniorów Młodszych Kwidzyn 2019 – Szczypiorniak żal może mieć tylko do siebie

W Kwidzynie odbył się turniej 1/4 Mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. Zespół KS Szczypiorniak Olsztyn. zajął trzecie miejsce i odpadł z rywalizacji. Olsztynianie w ostatnim meczu zremisowali z Bursa Puławy 27:27, choc do przerwy prowadzili 18:12. Zdobyli tylko jeden punkt, bo ulegli rywalom w karnych 2:4. W ostatnim meczu turnieju Ostrovia mająca awans w kieszeni przegrała z MTS Kwidzyn 19:27 (11:11) i to gospodarze znaleźli się w czwórce.

Terminarz wyniki

Piątek (10 maja)

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – UKS Bursa Puławy 26:20 (9:8)

MTS Kwidzyn – KS Szczypiorniak Olsztyn 25:27 (11:18)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Jakub Ałaj, Tymoteusz Borysiuk-5, Damian Dyszkowski, Piotr Kopczyński, Jakub Kozłowski-6, Filip Lewalski-1, Maciej Milewski, Mateusz Reszczyński-3, Maciej Retkiewicz, Mateusz Rydel, Michał Safiejko-5, Robert Targoński-6, Kacper Walczak-1, Maciej Warmiński, Wojciech Zieliński

Doskonale rozpoczęli turniej piłkarze ręczni Szczypiorniaka. Zwłaszcza pierwsza część spotkania w ich wykonaniu była wyśmienita. Grali niezwykle skutecznie i zdobyli dużą przewaga nad gospodarzami. Wynik 18:11 był doskonały, ale jeszcze niczego nie gwarantował. Istotnie w drugiej części podrażnieni rywale rzucili się do odrabiania strat i choć byli groźni do końca zawodnicy z Olsztyna nie dali sobie odebrać bezcennego zwycięstwa.

Sobota (11 maja)

KS Szczypiorniak Olsztyn – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 22:28 (8:12)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Jakub Ałaj, Tymoteusz Borysiuk-1, Jakub Kozłowski-4, Filip Lewalski-1, Maciej Milewski-1, Mateusz Reszczyński-4, Maciej Retkiewicz, Mateusz Rydel, Michał Safiejko-3, Robert Targoński-8

Przeciwnik był bardzo wymagający, a Szczypiorniak zagrał nierówno i to niestety musiało się zemścić. Po 8 minutach był remis 4:4 po czym olsztynianie stracili cztery bramki z rzędu i był to pierwszy ważny moment tego spotkania. Cały czas musieliśmy gonić, śpieszyć się, a to zawsze ryzyko popełnienia błędu. W 22 minucie zmniejszyliśmy różnicę do dwóch trafień (8:10), ale do końca tej części nie trafiliśmy ani razu. Po zmianie stron zarysowała się przewaga Ostrovii. W 39 min. różnica na korzyść rywali wzrosła do sześciu bramek Zdobyliśmy się jeszcze na jeden zryw doprowadzając na kwadrans przed końcem do rezultatu 15:17, ale ostatnie minuty należały zdecydowanie do przeciwników. Podobnie jak w piątek straciliśmy wówczas dużo bramek. Z MTS utrzymaliśmy zwycięstwo, tu przegraliśmy wysoko. W tej sytuacji musimy wygrać z Bursą. W Olsztynie nie było z nia pronlemów. Ale każdy mecz jest inny.

MTS Kwidzyn – UKS Bursa Puławy 26:26 (14:12) karne 4:3

Niedziela (12 maja)

UKS Bursa Puławy – KS Szczypiorniak Olsztyn 27:27 (12:18) karne 4:2

KS Szczypiorniak Olsztyn: Klaudiusz Leszczyński, Jakub Ałaj, Tymoteusz Borysiuk-9, Damian Dyszkowski, Piotr Kopczyński, Jakub Kozłowski, Filip Lewalski, Maciej Milewski-1, Mateusz Reszczyński-3, Maciej Retkiewicz-3, Mateusz Rydel, Michał Safiejko-6, Robert Targoński-5, Maciej Warmiński, Wojciech Zieliński.

Na turnieju w Olsztynie Szczypiorniak wygrał z tymi rywalami bezdyskysyjnie. Tu też się na to zanosiło. Prowadzenie do przerwy 18:12 dawało dużą przewagę i teoretycznie komfort gry. Tymczasem po zmianie stron olsztynianie dali się dogonić i rywale doprowadzili do remisu. Do tego wszystkiego Szczypiorniak przegrał konkurs rzutów karnych 2:4. Zamiast spokojnie siedzieć i obserwować bez emocji ostatni mecz turnieju, olsztynianie muszą się denerwować i trzymać kciuki za Ostrovię, która ma już awans w kieszeni i nic nie musi. Oby chciała. Był to już trzeci mecz z kolei, którym olsztynianie zagrali bardzo słabo w końcówkach.

MTS Kwidzyn – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolska 27:19 (11:11)

Ostrovia nie musiała i chyba nie chciała. Ale to sprawa oddzielna. Olsztynianie mogą mieć pretensje tylko do siebie.