Elblążanki przegrały z mistrzyniami – Święto w Lublinie po raz 21

Fot mks lublin facebook

We wtorkowym (14 maja) meczu superligi piłkarek ręcznych Sart Elbląg przegrał w Lublinie z MKS Perła 23:28 (11:13). Zespół gości po porażce w Koszalinie stracił szansę na medal i zakończy rywalizacje na czwartym miejscu, bez względu na wyniki ostatnich kolejek. Z kolei lublinianki wyszły na parkiet zdeterminowane, bowiem zwycięstwo w tym spotkaniu zapewniało im tytuł mistrzowski. I tak się stało. MKS po raz 21 świętował zdobycie złota w polskiej lidze.

MKS Perła Lublin- Start Elbląg 28:23 (13:11)

MKS Perła Lublin:Gawlik, Januchta, Besen - Łabuda 5, Szarawaga 4, Moldrup, Kowalska, Gęga 3, Stasiak 3, Niesciaruk 1, Nocuń 4, Rosiak 2, Achruk 2, Urtnowska, Matuszczyk 2.

Start Elbląg:Powaga, Pająk - Balsam 5, Choromańska 1, Waga 2, Jędrzejczyk 5, Witulich 1, Kozimur 2, Trbović 1, Gadzina, Świerżewska 4, Jaszczuk 2.

MKS od początku dyktował warunki. Szybko objął prowadzenie 4:1, następnie 11:6. Pod koniec pierwszej połowy elblążanki sprężyły się i znacznie zmniejszyły dystans (11:13). Po przerwie utrzymywała się niewielka, ale w miarę bezpieczna przewaga zespołu lubelskiego. Doświadczona drużyna konsekwentnie realizowała swój plan, a po ostatnim gwizdku sędziego dała upust radości. Gratulujemy kolejnego tytułu, mając nadzieje, że z następnym sezonie kibice w Elblągu też będą mieli powody do satysfakcji . Czwarte miejsce nie jest wprawdzie złe, ale do historii raczej nie przechodzi.