W Warmii Energa i KS Meble Wójcik sporo zmian – Ambitne cele, co przyniesie życie?

Fot.ilustracja

Do rozpoczęcia rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych pozostał jeszcze kilka tygodni, dwa reprezentujące nas zespoły: Warmia Energa Olsztyn i KS Meble Wójcik Elbląg powoli sposobią się do rywalizacji mistrzowskiej. Czas ciężkiej pracy podczas przygotowań poprzedziło kompletowanie składów. Trzeba przyznać, że w obu drużynach zaszły duże zmiany, Czy podniesie to czy zmniejszy potencjał – zobaczymy.

Jeśli chodzi o Warmię ma ambitne cele. Olsztyniakom cały czas marzy się gra w superlidze, czego im serdecznie życzymy, ale to naprawdę ciężka sprawa. Po pierwsze trzeba wygrać grupę I ligi, po drugie zgromadzić taki kapitał, by otrzymać licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywek. I doprawdy trudno zgadnąć, co jest trudniejszym zadaniem.

Elblążanie mierząc w piąte miejsce w rozgrywkach i jest to chyba bardziej realna ocena możliwości niż w Warmii. A jak będzie, pokaże życie. Na razie informujemy o zmianach w zespołach i podajemy zestaw par premierowej kolejki

Z zespołem Warmii pożegnali się: Radosław Dzieniszewski (KS Szczypiorniak Olsztyn), Łukasz Kozakiewicz (zakończenie kariery) Viktor Olewniczak (zakończenie kariery) Mateusz Gawryś (Pogoń Szczecin), natomiast w Warmii w tym sezonie zobaczymy: wypożyczonych: skrzydłowego Macieja Fabianowicza (Wisła II Płock) oraz kołowego Filipa Wadowskiego (MMTS Kwidzyn). Kontrakty podpisali też: skrzydłowy Dawid Mięsopust (ASPR Zawadzkie), rozgrywający Miłosz Rupp (Wisła II Płock), bramkarz, Daniel Makowski (MMTS Kwidzyn) i kołowy Jakub Zemełka (Wybrzeże Gdańsk)

Zespół KS Meble Wójcik zasilili: rozgrywający Damian Nowak (Sambor Tczew), obrotowy Maksymilian Chyła (Wybrzeże Gdańsk), skrzydłowy Wojciech Kowszuk (Sokół Kościerzyna) oraz wychowankowie Truso Elbląg Cezary Bartnicki i Michał Sucharski. Rozstali się z drużyną: Damian Spychalski, Łukasz Cieślak, Marek Boneczko, Michał Cierzan, Filip Ostałowski, Łukasz Rudnicki i Bartłomiej Lachowicz. Adam Załuski przechodzi rehabilitację po zabiegu.

I kolejka 21/22 września

MKS Mazur Sierpc – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna

CKS Jurand Ciechanów – SPR GKS Żukowo

Arka Gdynia – SMS ZPRP Gdańsk

OKPR Warmia Energa Olsztyn – MKS Nielba Wągrowiec

USAR Kwidzyn – KS Meble Wójcik Elbląg

Gwardia Koszalin – Tytani Wejherowo

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn